Пламен Илиев извади Лудогорец в Коматево (ВИДЕО)

0
-
-

Лудогорец постигна поредната си победа в родния футболен елит, която бе и шеста поредна. Шампионите се наложиха трудно при гостуването си на Ботев (Пд) – с минималното 1:0. За успеха основна „вина“ има вратарят Пламен Илиев, който спаси няколко страхотни положения, отворили се пред домакините.

Гостите бяха по-активни в началото на мача и успяха да поведат още в 7-ата минута. Марселиньо намери вдясно Жоржиньо, който нахлу в наказателното поле, стреля по земя в близкия ъгъл и топката мина под плонжа на Георгиев за 0:1.

След четвърт час игра Битон стреля хубаво от фаул, но Георгиев изби.

В 26-ата минута Димитър Тонев се възползва от грешка на Форстър, стрелямощно от десетина метра, но Пламен Илиев някак успя да избие в корнер.

В 56-ата минута Тонев отне топката на Форстър и напредна, а защитникът се принуди да го фаулира пред наказателното поле. Пловдивчани поискаха директен червен картон за бразилеца, но реферът му показа само жълт, което бе вярното решение, тъй като Терзиев покриваше своя съотборник. Неделев стреля от прекия свободен удар, но Илиев изби.

В 62-ата минута Ботев създаде още едно отлично положение за гол, когато след атака отдясно топката достигна до непокрития Станислав Шопов. Младокът стреля силно от десет метра, но Пламен Илиев отново спаси.

Пет минути само късметът и Илиев спасиха Лудогорец от попадение. Балтанов стреля от три метра с глава след центриране от корнер, но стражът на орлите незнайно изби с крак от голлинията.

В 87-ата минута Ботев по чудо не изравни. След центриране от фаул на Неделев, Виана засече с глава, но топката профуча на сантиметри от дясната греда.