Пирин удари Септември и вече е лидер във Втора лига(ВИДЕО)

0
-
-

Септември София и Пирин Благоевград завършиха при резултата 0:2 в дербито на 14-ия кръг във Втора лига. Головете за орлетата вкараха Преслав Йорданов (33) и Красимир Станоев (35). След четири поредни загуби от този противник,орлетата този път спечелиха много важна победа и оглавиха класирането в групата.

Петима от Пирин са минали през Септември (Сф)

Срещата започна с минута мълчание в памет на наставника на Монтана Никола Спасов, който почина сутринта след тежка битка с COVID-19.

Срещата в Драгалевци привлече интереса на куп футболни хора – Стойне Манолов, Михаил Мадански,Вили Вуцов,Саша Антунович…
Първата ситуация в мача дойде в 13-тата минута,когато Преслав Йорданов стреля покрай вратата. Последваха две добри възможностти за домакините
,но Мартин Ачков и бившето орле Цветомир Мечев не успяха да предолеят Петър Петров. Орлетата нанесоха своя удар само за 3 минути. Най-напред след страхотна асистенция на Карсимир Станоев, Преслав Йорданов вкара на празна врата 15-ия си гол в 15 мача. Две минути по-късно Станоев наказа груба грешка на отбраната на Септември и до голяма степен реши мача.
През второто полувреме темпото поспадна. Гостите от Благоевград почти не стигнаха до други положения, но правилно подредени запазиха преднината си. На два пъти Александър Дюлгеров направи добри отигравания в защита и попречи на нападтелите на Септември да стигнат до положения. В 80-тата минута Спас Георгиев можеше да вкара и трети гол за орлетата при контраатака,но не успя да преодолее Божидар Митрев.