Палаузово обърна Копакабана в невероятен мач и оглави еднолично класирането в АНЛ Габрово

0
gabrovo 2

ФК „Палаузово“ подплати шампионските си амбиции в АНЛ Габрово, след изключителен мач и невероятен обрат срещу тима на Копакабана. Преди 9 кръг, двата отбора бяха заедно, начело в класирането и срещата се очакваше с голям интерес. Футболистите на Копакабана започнаха ударно и с два бързи гола на Ивайло Христов и Климент Велев, бързо дръпнаха в резултата. В средата на полувремето Альоша Илиев върна един гол, но Копакабана отговори с още два, дело на Иван Стефанов и страхотен удар, от пряк свободен удар, на Петко Моровяков. Палаузовци обаче не се предадоха, въпреки изоставането си от три гола, като в последните минути Добрин Петров и Нено Караджов намалиха разликата до минимум. Второто полувреме отново започна динамично, но гредите и класата на двамата вратари си казаха думата. В средата на частта Нено Караджов изравни, а две минути преди края, Добрин Петров отбеляза с далечен, красив удар, за крайното 5:4 за ФК „Палаузово. Тази победа изведе тима еднолично на първо място във временното класиране.

В първата среща от кръга, тимът на Веспа бе повече от убедителен, печелейки срещу Рио, с 10:1. Четири гола отбеляза Павел Пайнаров, хеттрик добави Пресиян Цвятков, с два гола се отчете Андриян Христов, а един вкара Георги Ганчев. Почетното попадения за Рио отбеляза Деян Пенев.

Pasta Gabrovo победи ФК „Шумата“ с 9:3, но първото полувреме не предвещаваше подобен развой. Детелин Станчев и Станислав Събев дадоха аванс за габровци, но момчетата от Шумата изравниха чрез Коста Ив. Костов и Коста Мир. Костов. Полувремето завърши 2:2. През втората част, габровци се разиграха и достигнаха до убедителна победа. Детелин Станчев отбеляза вторият си гол, Станислав Събев оформи хеттрик, Васил Нанков също се отчете с два гола, а по един добавиха Станислав Колев и вратаря Тихомир Петков от дузпа.

В последната среща от 9 кръг, Идеал Стандарт Видима и Eagles не излъчиха победител, завършвайки 1:1. Александър Тодоров даде аванс за севлиевци, но Тихомир Станев възстанови равенството.

В първата Неделя на Декември трябва да се изиграе 10 кръг от АНЛ Габрово, но това ще се реши според обстановката и условията за игра, които ще не даде природата.