Ново 20! ЦСКА-София спечелил на „Лаута“ с… автогол

0
lazar tufegdjich
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София победи във вторник с 1:0 Локо Пловдив на „Лаута“ и записа четвърти пореден успех като гост, с което уверено е на върха във временното класиране. Вчера в БФС обаче решиха да сменят „голмайстора“ в двубоя. Първоначално попадението в мрежата на хърватския вратар Динко Хоркаш бе заведено на Лазар Туфегджич. След направената корекция обаче точният изстрел не е на сметката на сърбина, а той фигурира в докладите на централата като автогол на централния защитник на черно-белите Мартин Паскалев.

Днес трябва да стане ясно състоянието на 25-годишния Туфегджич, който напусна мача на „Лаута“ още през първата част с контузия в бедрото. Офанзивният играч със сигурност е аут за неделния сблъсък с Локомотив София. Надеждата на треньора Саша Илич е, че ще може да го използва срещу Черно море в последния шампионатен двубой за годината. До момента Туфегджич игра във всички мачове на тима в първенството./ „Тема спорт“