Нов повод за гордост! Божката Краев бележи във втори пореден мач!(ВИДЕО)

0

Българският футболист Божидар Краев вкара втория си гол от началото на сезона в първенството на Австралия и Нова Зеландия.

Офанзивният играч се разписа при победата на своя Уелингтън Финикс с 5:2 в домакинството на Бризбейн Роар в двубой от третия кръг на шампионата.Двубоят в столицата на Нова Зеландия започна по-добре за гостите, които поведоха в резултата след по-малко от 60 секунди игра с гол на Флорен Беранге.

Тим Пейн изравни резултата в 24-ата минута, а Оскар Завада направи обрата за Уелингтън пълен в 32-ата минута.

Бризбейн на свой ред изравни в 53-ата минута с попадение на Никола Милеуснич, но пет минути след това на сцената излезе Божидар Краев, който получи топката от Тим Пейн и непоколебимо я прати в долния ляв ъгъл на вратата на гостите.

В 63-ата минута Уелингтън вкара четвърти гол чрез Завада, който оформи своя хеттрик във втората минута на добавеното време и така фиксира крайния резултат 5:2.

Краев, който започна като титуляр, остана на терена до 79-ата минута, а през първото време получи жълт картон.

С успеха Краев и компания събраха 7 точки от 3 мача и са в челото на таблицата на шампионата.