Нищо ново под слънцето: България падна и от Литва

0
Снимка: lff.lt

България загуби с 1:3 при визитата си на Литва във Вилнюс в световна квалификация от група „С“. По този начин Литва записа първа победа през 2021 година, след като тимът бе в серия от девет поредни загуби през календарната година. В същото време България продължава да няма победа като гост вече 7 години. България допусна пета загуба през 2021 година.

Валентин Антов и Георги Йомов получиха жълти картони в мача срещу Литва и ще пропуснат мача срещу Северна Ирландия.

България получи правото да изпълни дузпа, след като в 13-ата минута реферът Арановский посочи бялата точка за нарушение срещу Петко Христов в наказателното поле на Литва. Димитър Илиев изпълни много слабо наказателния удар и Ернестас Шеткус спаси.

Литва поведе в резултата в 18-ата минута. Новиковас се възползва от грешка на Тодор Неделев, напредна по фланга и подаде в наказателното поле на Ласицкас, който вкара в опразнената врата.

Тодор Неделев отправи много коварен удар в 38-ата минута, но Шеткус внимаваше и успя да избие в корнер. Четири минути след това Георги Йомов стреля от дистанция, но покрай вратата.

Литва пропусна много добра възможност, за да вкара втори гол в 52-ата минута, когато Сливка стреля от въздуха в наказателното поле на България, но Валентин Антов реагира много добре и успя навреме да подложи крака си на пътя на топката, за да излезе тя в корнер. Две минути след това Мартин Луков се намеси добре, за да опази вратата си от втори гол.

В 58-ата минута Димитър Илиев не успя да отправи удар и подаде на Кирил Десподов, който обаче също бе затворен и не успя да затрудни Шеткус.

В 64-ата минута България изравни резултата – 1:1. Кирил Десподов вкара страхотен гол от пряк свободен удар.

Литва можеше да вкара втори гол в 80-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на България Линас Климавичус стреля с глава, но топката срещна напречната греда на вратата на Мартин Луков.

Литва все пак поведе с 2:1 в 82-ата минута, когато Ласицкас свали топката на гърди към Фьодор Черниш, който прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Мартин Луков.

Две минути по-късно Литва вкара трети гол. Овидиус Вербицкас центрира в наказателното поле на България, където Фьодор Черниш надскочи Валентин Антов и вкара топката във вратата на Мартин Луков за 3:1.

България остава на четвърто място в групата с 5 точки, а Литва е последен в групата с 3 точки.