Нищо ново: Лудогорец тресна ЦСКА-София и гледа смело към 11-тата! Резерва стана герой (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец победи ЦСКА-София в голямото дерби от XVI кръг на Първа лига. На стадион „Хювефарма Арена“ „орлите“ се наложиха с 2:0. По този начин разградчани дръпнаха със 7 точки на върха в класирането на днешния си съперник, който има мач по-малко.

В 9-ата минута Юга стреля мощно пред дъгата на наказателното поле, но доста над вратата.

По-малко от 120 секунди по-късно Лудогорец можеше да поведе. Десподов центрира отлично от фал. Пиерос Сотириу се извиси в наказателното поле и засече с глава. Топката обаче премина покрай дясната греда.

Четвърт час след началото на срещата Шоу стреля неточно от дистанция.

В 29-ата минута ЦСКА-София можеше да открие резултата. Греъм Кери изпълни чудесно фал на 3-4 метра пред границата на наказателното поле, насочвайки в горния ляв ъгъл на вратата. Падт обаче с изумителен рефлекс успя с една ръка да избие в корнер.

След като в началото на втората част Лудогорец стигна до две опасни ситуации, които обаче не успя да материализира, в 57-ата минута ЦСКА-София имаше прекрасна възможност. Юрген Матей центрира. Томас Лам засече от ъгъла на вратарското поле. Падт обаче с невероятна реакция изби от голлинията, след което топката срещна дясната греда и бе изчистена.

Лудогорец отговори в 66-ата минута. Каули изведе прекрасно Десподов сам срещу вратаря, малко под ъгъл. Крилото пусна успореден пас за Сотириу, който обаче се размина на сантиметри с това да засече в празната врата.

Домакините отправиха първия си точен удар чак в 74-ата минута. Шоу стреля от дистанция, но право в ръцете на Бусато.

Почти веднага след това ЦСКА-София организира скоростна контра. Йомов обаче, вместо да подаде на абсолютно непокрит съотборник в наказателното поле, реши да се надиграва с трима съперници и сгреши.

Лудогорец поведе в 78-ата минута. Влезлият като резерва Мавис Чибота направи страхотен индивидуален рейд, премина няколко съперникови футболисти, мина между Турицов и Мазику, излезе сам срещу Бусато, който го фаулира и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Пиерос Сотириу бе изключително прецизен, пращайки топката в долния десен ъгъл за 1:0.

В 1-ата минута на даденото продължение Лудогорец си подпечата победата. Мавис Чибота проби отляво, нахлу в наказателното поле, освободи се Лам и прецизно прати топката в мрежата за крайното 2:0.