Никога Берое не е вкарвал на Славия повече от 3 гола в Стара Загора

0

Любопитни факти от домакинските мачове на Берое срещу Славия за първенство, предоставени от „Тема спорт“:

Равносметката от последните 10 срещи е: 5 победи за Берое, 3 равенства и 2 успеха за белите.

Никога Берое не е вкарвал на Славия повече от 3 гола в Стара Загора!

Най-често срещаните резултати между двата тима са: 2:1 – 14 пъти (8 за Берое и 6 за Славия), 1:0 – 9 пъти (6 за Берое и 3 за Славия), 2:0 – 7 пъти (5 за заралии и 2 за белите), 1:1-6 пъти.

През първите полувремена са отбелязани 58 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 74 гола.

Най-много голове за Берое в Стара Загора – 7, е вкарал Петко Петков, втори с 4 е Васил Драголов.

За Славия най-резултатни са били Петър Александров и Благой Георгиев с по 3 гола.

Иван Минчев се е разписвал и за двата отбора.

Гол № 100 на срещите в Стара Загора е дело на Владислав Златинов в 6-ата минута при равенството 2:2 на 1 март 2008 г.

Нито един състезател не е реализирал хеттрик в Стара Загора.

В полза на Берое са отсъдени 6 дузпи, като 4 са вкарани, а пропуски са направили Й. Митев и Дан. Митев. В полза на Славия са свирени 4 дузпи, като 3 са реализирани, а Д. Ташков-Мирко е пропуснал една.

6-ма чужденци са вкарали голове за Берое: М. Моке, Д. Каядо, Ел. да Силва, С. Kepкap, К. Охене и Виана. За Славия са реализирали голове 5-ма легионери: Вл. Томич, Бенджамин, Ж. Жуниор, П. Попара и Ол. Шалаев.

В 18-и кръг двата съперника са играли 2 пъти -през 1964 година – 0:0, и през 2011 година – 2:1 за Берое. През февруари двата отбора не са играли за първенство в Стара Загора.