Несебър загуби от Лудогорец 2

0

Несебър загуби от Лудогорец 2 в мач от VII кръг на Втора професионална лига. „Делфините“ отстъпиха с 1:4 като домакини. Двубоят се проведе на градския стадион в Несебър.

Двубоят започна кошмарно за Несебър. Още до 16-та минута Лудогорец 2 вече имаше аванс от два гола. Попаденията бяха дело на Антонио Георгиев и Славчо Шоколаров. В 31-вата минута „делфините“ успяха да се върнат в мача. Николай Костов центрира отдясно, а Иван Цачев с глава засече в мрежата на гостите. Четири минути преди края на полувремето обаче, Чунчуков възстанови преднината от 2 гола за „орлите“.
Няколко секунди след началото на втората част влезлият като резерва Симеон Баев можеше да завърже мача, но пропусна сам срещу вратаря. Домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но главният арбитър не посочи бялата точка. Той направи това в 71-вата минута в полза на Лудогорец 2. Минутка по-късно Кристиян Григоров не сгреши при изпълнението на 11-метровия наказателен удар за 1:4. В заключителните секунди на два пъти футболистите на Несебър уцелиха гредите, като първо това направи Карадайъ с глава, а веднага след това и Иван Цачев.

Състав на Несебър: Кръстев, Пюскюлю, Стоянов, Костов, Л. Ангелов /46 – Баев/, Цачев, Ст. Ангелов, Мирчев, Али /65 – Калев/, Яшар /73 – Карадайъ/, Тенев

Състав на Лудогорец 2: Наумов, Кр. Димитров, Григоров, Преслав М. Петров, Преслав Ив. Петров, Климентов /67 – О. Димитров/, Георгиев, Александров /75 – Цвятков/, Нетов /81 – Попадийн/, Шоколаров, Чунчуков