Поморие не успя да пречупи Ботев (Вр)

0

Поморие и Ботев (Враца) завършиха наравно двубоя помежду си от VII кръг на Втора професионална лига. Двата не успяха да си отблежат и след 0:0 се поделиха по точка. Двубоят се игра на градския стадион в Поморие.

Отборът на Поморие не можа да надделее над добре организирания тим на Ботев Враца. Домакините започнаха малко стресирано мача, но след това понатиснаха и вдигнаха оборотите. В същото време гостуващите футболисти показаха добре организиран футбол и дори през първата част треснаха гредата след удар на Валентин Иванов. Играта като цяло беше двуостра, което доведе и до няколко принудителни смени.
През първата част имаше повече интересни моменти и пред двете врати. През второто полувреме двата отбора започнаха де дебнат за грешки в съперника, което доведе до по-ниско темпо на мача. Като цяло имаше много тичане в средата на терена, желание и от двата тима, но така и до гол не се стигна. Все пак поморийци са тези, които трябва да съжаляват, защото в последните 15 минути доминираха на терена и можеха да стигнат до победно попадение. Това коментира и след мача кметът на общината Иван Алексиев, който изгледа срещата от трибуните.

Състав на Поморие: Тодоров, Иванов, Ахмедов, Стоянов, Лозев, Георгиев, Тевия /81 – Расим/, Василев, Жеков, Казаков /30 – Танев/, Лемперов /56 – Шерденов/

Състав на Ботев /ВР/: Яначков, Сандов, Пенев, Димов, Гочев, Михайлов /44 – Илиев/, Цветков, Цветанов, П. Петков, Василев /58 – Чаворски/, Иванов /90+2 Д. Петков/