Созопол удари Левски (Карлово)

0

Созопол победи Левски (Карлово) в мач от VII кръг на Втора професионална лига. „Небесносините“ се наложиха с 2:0 като гости. Двубоят се проведе на стадиона в Хисаря.

Възпитаниците на Румен Димов изнесоха изключително силно първо полувреме, в което можеше спокойно да водят с 4-5 гола разлика. Вместо това на почивката те имаха само гол аванс, след като 20-ата минута точен бе Кристиян Тафраджийски. През втората част домакините опитаха стихиен натиск, който обаче не доведе до сериозни опасности пред Теменлиев. В 84-ата минута пък Кристиян Пешов вкара второ попадение за Созопол, оформяйки и крайния резултат.

Състав на Левски (Карлово): П. Денчев, П. Петров, Вл. Мичев, Цв. Павлов, Евг. Тунтев, Р. Апостолов, Хр. Янчев, Т. Стефанов, Ст. Маринов, Ив. Ненов, Я. Вълканов

Резерви: В. Кузманов, Г. Иванов, Ив. Аврамов, Г. Стефанов, Исм. Рамадан, Ат. Куманов, Ст. Учиков

Състав на Созопол: М. Теменлиев, Анг. Делчев, Г. Хашев, П. Ганев, Ив. Янчев, Як. Идризов, Ст. Баев, Кр. Пешов, М. Радев, Кр. Тафраджийски, Д. Христов

Резерви: Св. Нотев, Ст. Мантаров, Ст. Митев, Ант. Иванов, Б. Борисов, Г. Радев, М. Мехмедали