Несебър се опъна на Лудогорец, поведе, но допусна обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
nesebar ludogorets 112

Лудогорец очаквано отстрани Несебър в турнира за Купата на България. „Делфините“ обаче се държаха повече от достойно през всичките 90 минути, като дори успяха да поведат. В крайна сметка, срещата на стадиона в морския ни град завърши при резултат 3:1 в полза на водения от Пауло Аутуори тим.

Лудогорец успя да осъществи натиск още с началото на мача. Със силни изяви обаче се отличи стражът на домакините Петко Пацов. В 10-ата минута той отрази удар с глава на Димо Бакалов. Последваха класни спасявания и срещу Лукас Саша и още веднъж срещу Бакалов.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Несебър поведе. След центриране от корнер на Галин Димов, Нуретин Пюскюлю засече с глава, пращайки неспасяемо топката в мрежата за 1:0.

120 секунди по-късно Махлангу се разписа, но бе в положение на засада и голът правилно бе отменен.

Все пак, шампионите успяха да изравнят в 36-ата минута. Жоао Паоло се нахлу в наказателното поле и останал сам срещу вратаря не сгреши – 1:1.

В 65-ата минута гостите осъществиха пълен обрат. След центриране от корнер и кратко разбъркване, Георги Терзиев с глава насочи в мрежата за 1:2.

Цветомир Панов можеше да реши всичко в 72-ата минута, но не успя да намери очертанията на вратата, останал очи в очи с Петко Пацов.

В 80-ата футболист на Лудогорец за малко да си отбележи автогол, но топката премина до вратата, излизайки в корнер.Четири минути преди края на срещата Джоди Лукоки отблизо оформи и крайното 1:3 за шампионите, които продължават борбата и за Купата.