Несебър се държа достойно, но отстъпи на Ботев (Пд)! Доре се завърна с гол за „канарчетата“

0
botev plovdiv nesebar
-
-

Ботев (Пд) победи с 3:1 Несебър в контрола, която се игра на централния терен на клубната база на тима в Коматево. Феребори Доре, който направи неофициален повторен дебют за Ботев се завърна с гол, а другите попадения реализираха Тодор Неделев и Иван Василев. За „делфините“ точен бе французинът Брайън Контесе.

Контролата за Ботев пропуснаха Даниел Кайзер и Атанас Зехиров.

В 5-та минута удар на Реджеб Халил беше избит в корнер от Чворович.

В 12-та минута неточен удар на Неделев премина в аут.

В 20-та минута Доре стреля, но над вратата.

Последва грешка в защитата на Ботев и Халил излезе сам срещу Чворович, но би покрай вратата.

В 23-та минута след центриране на Неделев Доре засече с глава, но изстрелът му премина над вратата.

В 30-та минута Балтанов изведе чудесно Вутов, който обаче би право във вратаря на Несебър Георги Ставрев и той улови.

В 38-та минута удар на Джонатан премина покрай вратата.

В 40-та минута центриране Неделев беше засечено от Кристиан Димитров с глава, но вратарят успя да се намеси и топката срещна напречната греда.

В 42-та минута центриране на Неделев от корнер беше засечено с глава от Лъчезар Балтанов, но топката отново срещна напречната греда, а при добавката Доре би в право в Ставрев.

В 43-та минута Ботев най-сетне успя да открие резултата, а голът беше изработен от новите попълнения на тима. Еберт Кардосо центрира, а Феребори Доре засече с глава за 1:0.

В 62-та минута Неделев центрира, а Иван Василев засече с глава, но вратарят на Несебър изби.

В 63-та минута Неделев удвои за 2:0, след като получи топката на дъгата на пеналта и я прати във вратата на Несебър.

В 72-та минута Иван Василев се озова сам срещу вратаря на Несебър и го преодоля за 3:0.

В 82-та минута Симеон Русев стреля от дистанция и нацели напречната греда.

В 87-та минута Несебър вкара почетен гол, след катоБрайън Контесе беше изведен сам срещу влезналият през втората част вратар на Ботев Ангелов и го преодоля.

За Ботев предстои в сряда още една контрола срещу Марица, в която ще участват само юноши и играчи с по-малко игрови минути. Следващата събота от 17:30ч. Ботев посреща Славия в първи мач от втория полусезон в Първа лига.

Ботев: Иван Чворович, Еберт Кардосо, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Джонатан Перейра, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Антон Карачанаков, Ферибори Доре (Стелиан Ангелов, Костадин Ничев, Лазар Марин, Филип Филипов, Радослав Апостолов, Запро Динев, Васил Шопов, Благовест Данчев, Кристиан Добрев, Станислав Шопов, Иван Василев)

Несебър: Георги Ставрев, Диян Молдованов, Николай Дамянов, Атанас Пашалиев, Джунейл Али, Симеон Баев, Галин Димов, Беркай Халил, Димитър Попов, Реджеб Халил, Иван Цачев