Несебър се бори и отстъпи в достойна битка със Септември за Купата (СНИМКИ)

0
nesebar septemvri (47)
-
-

Отборът на Несебър загуби с 2:4 в предварителния кръг за Купата на България. Напред продължават столичани. Срещата се проведе на градския стадион в морския град.

Мачът започна силно за гостите, които откриха резултата в 9 минута, след гол на Асен Георгиев с глава. Димитър Костадинов покачи на 2:0 за Септември в 27-ъта минута, след премерен удар от границата на наказателното поле. В 39-та минута Николай Дросев спринтира като Юсеин Болт по десния фланг, центрира остро, като топката бе засечена от Виктор Янев, който намали разликата. Преди това Янев влезе като резерва на мястото на Венци Христов.

Три минути след подновяването на играта Здравко Димитров отбеляза трети гол за Септември и направи преднината на софиянци отново комфортна.

В 70-та минута Александър Петров реализира четвърти гол за гостите, след бърза контраатака и пас на Захари Атанасов.

Три минути по-късно отново Виктор Янев отбеляза за Несебър, отново след центриране на Николай Дросев.

До края на мача Несебър натисна много здраво, но до нов гол не се стигна. Домакините имаха и на два пъти претенции за дузпи. В крайна сметка  срещата завърши при резултат 2:4.