Несебър с драматично равенство, изравни в продължението на Монтана (ВИДЕО)

0
DSC 3772

Несебър стигна изключително драматично до домакинско равенство с Монтана. „Делфините“ бяха по-добрият отбор през всичките 90 минути и спокойно можеше да победи. Вместо това, трябваше да се стигне до добавеното време на мача, за да не загубят. Тогава Николай Костов оформи крайното 1:1, с точен удар от дузпа.

Несебър имаше отлична възможност да поведе още в 10-ата минута. Удар от близко на Георги Купенов, обаче премина над вратата. 5 минути по-късно, след центриране от корнер, Михов засече с глава, но Димитров изби отиващата под гредата му топка. 180 секунди по-късно Сергей Георгиев прати топката в мрежата на домакините, но попадението бе правилно отменено заради нарушение срещу Купенов. В 31-ата минута Несебър организира бърза контра, Емануил Манев нахлу в наказателното поле, освободи се от защитник, но сам срещу Василев стреля над напречната греда. 2 минути по-късно гостите поведоха. След балонно центриране от дълбочина, Тони Тасев бе оставен непокрит и с глава направи 0:1. До края на полувремето домакините натиснаха, но не успяха да стигнат до изравнително попадение.

През втората част „делфините“ доминираха над своя съперник, като през по-голямата част играта се водеше в половината на гостите. В 65-ата минута Валентин Йосков нанесе хубав удар извън наказателното поле, но вратарят на гостите плонжира и изби. Малко по-късно пък изстрел на Галин Димов премина до лявата греда. В края на мача Йосков опита да изравни с далечен удар, но топката премина над напречната греда. Драмата настъпи в даденото продължение. Тодор Георгиев игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният съди отсъди дузпа. От бялата точка Николай Костов показа железни нерви, вкарвайки за крайното 1:1.