Несебър би Черноморец и във финала за Купата на АФЛ (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
nesebar chernomoretz 20
-
-

Несебър победи Черноморец в областния финал за Купата на АФЛ. На стадиона в Българово „делфините“ се наложиха с 2:1 и в следващия етап ще се изправят срещу победителя от област Ямбол. Двубоят бе излъчен на живо от KotaSport TV. Това пък втори успех за Несебър в рамките на две седмици, след като преди това се наложиха с 1:0 и в мач от първенството на Трета лига – Югоизток, игран в Долно езерово.

Днес Несебър можеше да поведе минутка преди края на първото полувреме. Николай Костов стреля много опасно от фал. Вратарят на Черноморец обаче успя да докосне топката, която срещна дясната греда. След това тя се удари се в гърба на стража, отново в страничния стълб и излезе в тъч.

120 секунди след началото на втората „делфините“ все пак откриха резултата. Антон Атанасов бе изведен сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 1:0.

В 64-ата минута Черноморец можеше да изравни. Атрактивен удар със задна ножица на Яни Николов, обаче срещна дясната греда.

В 71-ата минута Несебър удвои аванса си. Валентин Сливов остана очи в очи с Павел Колев и с прецизен шут направи 2:0.

В 78-ата минута Черноморец върна интригата в мача. След центриране от фал на Милен Танев, Павлин Чиликов засече неспасяемо с глава за 2:1. За повече обаче „акулите“ нямаха нито сили, нито време.