Несебър отнесе Банско

0

Несебър победи Банско в мач от VIII кръг на Втора професионална лига. „Делфините“ се наложиха като домакини с категоричното 4:1.

Домакините решиха всичко в своя полза още през първото полувреме. В 17-ата минута Яшар засече с глава центриране на Костов, извеждайки Несебър напред в резултата. Карадайъ пък удвои само 5 минути по-късно. Той беше изведен отлично от Цонков и безпроблемно реализира за 2:0. Отново той се разписа в 28-ата минута, правейки резултата класически.

През втората част Владислав Мирчев, който влезе като резерва, покачи на 4:0 в 67-ата минута. Нападателят се възползва от пас на Стамен Ангелов за 4:0. В 72-рата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, а от бялата точка Фикийн се разписа, оформяйки и крайното 4:1. След попадението пък удари на Маркес и Илиев срещнаха гредите.

Състав на Несебър: Р. Андонов, Д. Молдованов, Г. Димов, Цв. Цонков /69′ – Н. Пюскюлю/, Ив. Цачев, Дж. Яшар /83′ – Н. Дамянов/, Ив. Стоянов, Ст. Ангелов, Пл. Тенев, Ер. Карадайъ /61′ – Вл. Мирчев/, Н. Костов

Резерви: Н. Кръстев, Н. Дамянов, Н. Пюскюлю, Ст. Калев, Г. Георгиев, Вл. Мирчев, С. Баев

Състав на Банско: А. Абдиков, Ив. Топузов, Кр. Илиев, Й. Лечов /64′ – Зайденов/, Н. Хаджиниколов /59′ – Цв. Варсанов/, П. Лазаров, М. Топузов /52′ – Г. Фикийн/, Кр. Михайлов, Ахм. Адемов, В. Шишков, М. Лима

Резерви: Г. Ставрев, Ив. Цурев, Г. Фикийн, Цв. Варсанов, М. Димитров, Дж. Зайденов