Поморие тресна Ботев (Гъл) като гост

0

Поморие постигна изключително важна победа. Възпитаниците на Малин Орачев се наложиха с 3:2 като гости на Ботев (Гъл). Успехът дойде изключително драматично, след като до 78-ата минута гостите изоставаха в резултата, а победният гол падна секунди преди края на редовното време.

Поморие успя да поведе в резултата в 21-вата минута. Бекир Расим центрира отдясно, а Даниел Стоянов засече за 0:1. В 33-ата минута Лозев фаулира Дончо Атанасов в наказателното поле на Поморие, за което бе отсъдена дузпа. От бялата точка Георги Кирилов възстанови равенството.
През втората част домакините стигнаха до пълен обрат. Точен в 51-а минута бе  Георги Кирилов. В 78-ата минута, след заучено изпълнение на пряк свободен удар, Кирил Георгиев се разписа за 2:2. Минутка преди края на редовното време Ахмед Ахмедов отбеляза победното попадение и доенсе трите точки за Поморие.
Състав на Ботев /Гъл/: Радев, Здравчев, Катранков, Кижев, Янков, Цанев, Коларов, Ем. Иванов /63 – Евтимов/, Халил, Д. Атанасов /70 – Исус Ангелов/, Кирилов
Състав на Поморие: Тодоров, Ант. Иванов, Ахмедов, Расим /65 – Георгиев/, Петков, Лозев /59 – Танев/, Стоянов, Шерденов, Тевия /72 – Василев/, Жеков, Лемперов