Талантите на Черноморец с три победи срещу Поморие

0

Различните формации от Детско-юношеската школа на ФК Черноморец 1919 записаха 3 победи от 3 мача срещу връстниците си от ОФК Поморие. С успех се поздравиха U17, U15 и родените през 2003 г. Успехът на трите формации в днешния ден пък своеобразен подарък за Управителя на МБАЛ „Лайф хоспитаЛ д-р Спасимир Иванов, който е един от генералните спонсори на „синята“ ДЮШ.

Припомняме, че срещите трябваше да се играят на стадиона в кв. Ветрен. След разбирателство между ръководствата на двата клуба обаче, те се проведоха на градския стадион в Поморие. Промяната в мястото на провеждане на двубоите бе инициирана от ръководството на ФК Черноморец 1919, а целта – съхраняване на тревното покритие на стадиона в кв. Ветрен. Ръководните фактори на бургаския клуб изказват своята благодарност за проявеното разбиране от страна на колегите си от ОФК Поморие.

В първия мач за днес, водените от Борис Борисов футболисти до 15 години победиха с 6:0. Резултатът бе открит още в 5-ата минута, след като Димо Кръстев засече центриране от корнер. 10 минути по-късно, с хубав удар по диагонала, Даниел Иванов удвои преднината на символичните домакини. След половин час игра, останал сам срещу вратаря, Димитър Киров направи резултата класически. В 34-ата минута и Христо Димов записа името си сред голмайсторите, като с прецизен изстрел от наказателното поле прати топката в мрежата. През втората част Черноморец понамали оборотите, но въпреки всичко стигна до нови две попадения. Техни автори станаха Мариян Димитров (38′) и Димо Кръстев (57′).

Състав на Черноморец: Пл. Пепеляшев, В. Делев, Г. Господинов, Д. Кръстев, Д. Иванов, Д. Димитров, Д. Киров, Й. Томов, М. Димитров, П. Петров, Хр. Димов

Резерви: М. Ибрямов, Вл. Бонев, В. Стоилов, Д. Киряков, Кр. Левтеров, М. Гинев, С. Александров

Състав на Поморие: Т. Кулов, Кр. Либчев, Т. Пенчев, Р. Февзи, Д. Господинов, Ахм. Ахмед, Г. Атанасов, Ст. Чолаков, В. Либчев, М. Дойчев, Д. Костадинов,

Резерви: Н. Горанов, Кр. Иванов, Св. Генчев, Ив. Попов

Вторият двубой бе най-оспорван. В него един срещу друг се изправиха младшите възрасти на Черноморец и Поморие. Още в 8-ата минута поморийци можеха да открият резултата, след като получиха право да изпълнят дузпа. Вратарят на „акулите“, обаче успя да отрази ударът от бялата точка. Мачът продължи при равностойна игра, като „сините“ все пак владееха повече топката. В 50-ата минута бургазлии изпълниха двоен удар в наказателното поле на Поморие. Изстрелът се отби в стената. Топката обаче попадна у Георги Върбанов, който с мощен шут по диагонала донесе победата на своя отбор.

Състав на Черноморец: П. Александров, Ив. Танев, Д. Жеков, Б. Богданов, Г. Върбанов, Н. Георгиев, Й. Енев, Ст. Николов, М. Морфов, Г. Бъчваров, Г. Сунгов

Резерви: Ст. Йорданов, Хр. Иванов, П. Николов, Осм. Янков, М. Иванов

Състав на Поморие: Л. Ангелов, Ст. Михов, Ас. Костадинов, Д. Радев, Р. Симеонов, Исм. Исмаилов, Г. Буберов, П. Пейков, С. Маринов, Ст. Атанасов, Пл. Михайлов

Резерви: К. Пеев, Д. Петров, Б. Шериф, Анг. Стоименов

При родените през 2003 г. интрига почти липсваше. „Акулите“ се наложиха с 6:0, като на почивката имаха само 2 гола аванс. В 6-ата минута играч на символичните гости си отбеляза автогол, с който Черноморец поведе. В 17-ата минута Живко Стаматов с изключително красиво попадение, с изстрел извън наказателното поле, удвои. През втората част „сините“ тотално надиграха своя опонент и стигнаха до нови 4 безответни гола. Останал сам срещу вратаря, Божидар Киряков покачи на 3:0 в 42-ата минута. Само 180 секунди по-късно Слави Диков на празна врата увеличи аванса на Черноморец. Красимир Батилов направи 5:0 в 53-ата минута. Малко по-късно Живко Стаматов оформи крайното 6:0.

Състав на Черномроец: Н. Нейчев, Кр. Батилов, Д. Лолов, М. Димитров, Ж. Кривулев, Г. Петров, Ал. Петров, Сл. Диков, Р. Данчев, Ж. Стаматов, Б. Киряков

Резерви: Ст. Михайлов, Ив. Тонев, С. Емин, Р. Блек, Ив. Кунев, Дж. Гранде, Н. Сиврилов

Състав на Поморие: Н. Горенев, Ив. Стойчев, Г. Георгиев, Ив. Попов, П. Трендафилов, Св. Пенчев, Г. Колев, Д. Филипов, Ат. Георгиев, М. Димитров, М. Дойчев

Резерви: Н. Людиев, Пл. Иванов