Нефтохимик се завърна в Бургас с 6-голова драма срещу Локо (Сф)

0
-
-

Нефтохимик не се завърна по възможно най-добрия начин в Бургас. След като от началото на сезона „шейховете“ приемаха съперниците си в Созопол, днес те посрещнаха Локомотив (София) на „Ефбет Арена“. Възпитаниците на Диян Петков водиха на два пъти с по две попадения – 2:0 и 3:1, но в крайна сметка стигнаха само до точка, след като последният съдийски сигнал прозвуча при 3:3.

Локомотив можеше да поведе след по-малко от 120 секунди игра. Александър Александров засече от границата на вратарското поле с глава центриране отдясно, но топката срещна дясната греда.

Нефтохимик стигна до гол в 42-ата минута. След изпълнение на корнер, Ферари игра с ръка в наказателното си поле и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Николай Костов бе точен за 1:0.

Нефтохимик удвои аванса си само 70 секунди след началото на втората част. Димитър Костадинов бе точен с прецизен удар от дъгата пред наказателното поле, който намери долния десен ъгъл за 2:0.

Локомотив реагира светкавично и 240 секунди по-късно намали изоставането си. Светослав Диков подаде с пета към Илиян Стефанов, който с прекрасен удар пред наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата за 2:1.

В 61-ата минута обаче „шейховете“ стигнаха до трети гол. След центриране от фаул и недобро изчистване от Неманя Иванов, топката попадна у Димитър Костадинов, който отблизо направи 3:1.

В 70-ата столичани възкресиха надеждите си поне за точка. След центриране от корнер, Живко Петков повали Светослав Диков, за което Петър Григоров отсъди дузпа за гостите. Потърпевшият бе точен от бялата точка за 3:2.

В 77-ата минута Локомотив изравни. Здравко изби далечен удар на Ферари. Светослав Диков обаче направи добавка на празна врата за 3:3.

В първата минута на полувремето Локомотив можеше да стигне до пълен обрат. Удар извън наказателното поле на Илиян Стефанов обаче кацна на напречната греда.