Нефтохимик с равенство срещу отбор от Първа лига

0
neftohimik vereq
-
-

Нефтохимик записа равенство в контрола срещу тима на Верея /Стара Загора/. Приятелският мач на стадиона в село Ягода завърши при резултат 2:2.

Първото полувреме предложи равностоен двубой и много интересни моменти. Бургаският тим не допусна доминация на противника и създаде няколко опасни ситуации пред вратата на старозагорци. До гол обаче не се стигна и на почивката отборите се прибраха при нулево равенство.

Резултатът през втората част бе открит в полза на „шейховете“. За 1:0 се разписа Цветан Филипов от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Деян Христов. Последваха два гола на Верея, с които старозагорци обърнаха резултата. Две минути преди последния съдийски сигнал Нефтохимик успя да изравни. След като удар от фаул на Стайко Иванов бе избит от вратаря на Верея, при добавката Цветан Чахов отбеляза, оформяйки крайното 2:2.

Серията от зимни контроли продължава с мач срещу Розова долина /Казанлък/. Двубоят е в сряда /13.02/ в град Твърдица, обл. Сливен.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов (46 Мартин Шейтанов), Георги Радев (46 Атанас Ташолов), Станислав Жеков (75 Цветан Чахов), Николай Костов (75 Кольо Чахов), Йолиян Милков (60 Асан Ахмед), Цветан Филипов, Цветомир Цонков (46 Кристиян Мирославов), Мирослав Радев (46 Стойко Иванов), Боримир Карамфилов (75 Венцислав Славов), Михаил Георгиев, Деян Христов (75 Стоян Калев)