0
neftohimik chernomoretz 1
-
-

Нефтохимик започна ударно надпреварата в Трета лига. „Шейховете“ взеха безапелационно градското дерби с Черноморец. Пред около 1500 зрители на ст. „Лазур“, воденият от Диян Петков тим победи с 3:0.

Нефтохимик поведе с гол от съблекалнята, като след по-малко 180 секунди игра Деян Христов прати топката в мрежата за 1:0. В 25-ата минута Терминатора удвои аванса на домакините, изведен сам срещу вратаря. В 42-ата минута Цветан Филипов оформи класиката в резултата, след като бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на гостите.

През втората част Черноморец можеше да направи загубата си по-почетна, но пропусна няколко положения.

Освен на терена, емоция имаше и на трибуните. Двубоят се проведе при изключително необичайна организация. От целия стадион „Лазур”, който побира към 20 хил.зрители отворен бе единствено сектор „В”, където бяха и официалните лица, и агитките на двата отбора, разбира се разделени от солидна буферна зона.Ултрасите на гостуващия „Черноморец” бяха разположени в ъгъла, откъм сектор „Б”, а минути след започването на срещата силния човек в клуба Костадин Марков определи организацията за „селска” и сигнализира, че в зоната им имало разхвърляна „вмирисана риба”.

„Не сме правили нищо”, категоричен бе изп.директор на Нафтата Николай Тодоров. По думите му отворен бил единствено сектор „В”, защото клубът можел да си позволи само толкова – плащал частичен наем за спортното съоръжение, който дори не включвал използването на съблекалните в сектор „А”.

Емоция имаше и на трибуните и тя донякъде напомни на годините, когато двата отбора имаха сблъсъци в елита.

Чисто футболно първото полувреме бе на ниво. Нефтохимик успя да открие резултата още във 2-ата минута, след като завърналият се голаджия Диян Христов-Терминатора с глава засече центриране и опъна мрежата на акулите. В 29-ата минута Терминатора покачи на 2:0, а класическото 3:0 в 42-ата минута оформи друг опитен играч Цветан Филипов.

През второто полувреме символичните домакини намалиха оборотите, Черноморец се опитваше да стигне до гол, но футболистите на Радостин Кишишев изглежда не бяха се отърсили от шоковите 30 минути на първата част и така и не успяха да направят нищо сериозно.

След тази победа Нефтохимик взе психологическо предимство в битката за първото място на Югоизток. Припомняме, че тази година се очертава интригуващ шампионат в третия ешалон. Освен Черноморец и Нафтата, амбиции има и Созопол.