Национал пречупи Арес в дербито на новаците

0
natsional mazhe
-

Отборът на Национал постигна трета поредна победа в първенството на Б Обастната група София Юг.

Преди почивката домакините се бранеха добре и разчитаха на контраатаки и статични положения. В началото на второто полувреме момчетата на Росен Илков и Станислав Катранков създадоха няколко опасни ситуации и голът не закъсня.
Ивайло Томчев вкара дежурният си гол от фаул, този път в скобата с премерен фалцов удар от дъгата. Две минути по-късно украинското острие на Национал Данийл Затонов с добавка увеличи преднината ни. Това бе негов трети пореден гол в първите три мача на отбора ни в Областната група.
Петнайсетина минути преди края с втори жълт картон от игра бе отстранен централният защитник Стилян Рангелов. Последва прострелно центриране от свободен удар, което красиво бе засечено с глава от играч на Арес в мрежата за 1:2.
До края на срещата Божидар Кривошиев, на два пъти и Деян Алексов, след майсторски рейд между петима съперникови играчи, можеха да отбележат и трети гол за Национал.