На „Армията“ вече използваха 20 чужденци! След Coy и Санкаре, няма играч с над 2 гола

0
Снимка: cska.bg
-
-

При 0:1 от Лудогорец двама дебютираха за ЦСКА-София – нидерландският защитник Мено Кох и ганайският нападател Бисмарк Чарлс. Така използваните играчи през сезона от треньорските щабове са вече цели 30, пише „Тема спорт“. Съотношението българи-чужденци е точно – 1:2, иностранците са 2 пъти повече от родните играчи – 10 българи и 20 чужденци.

Левски и ЦСКА-София искат конгрес на 30 април! Може да се стигне до съд

Лудогорец сложи край на серията от 11 поредни шампионатни мача на ЦСКА-София без загуба. Предишното поражение на армейците бе с 1:2 от Локо Пловдив на „Лаута“ – на 27 септември миналата година. След това червените имаха 3 равенства, последвани от 8 поредни победи.

След продажбата на Али Coy и Юнус Санкаре в сегашния състав на ЦСКА-София няма играч, който да е реализирал повече от 2 гола в първенството! Такъв случай след 19-ия кръг историята не помни! В момента голмайстор на тима е Тиаго с 2 попадения.

Нападателят Георги Йомов продължава да няма гол за армейците, въпреки че е бил на терена в 16 мача. Сухата му серия продължава 849 минути – 14 часа 9 минути.

Легенда на ЦСКА: Колкото по го псуват Десподов,толкова по го надъхват

Нито веднъж от началото на първенството ЦСКА-София не е вкарал повече от 3 гола в един мач!

Въпреки поражението от Лудогорец, ЦСКА-София продължава да е един от двата отбора с най-добра защита в първенството. Армейците и разградчани са инкасирали 16 попадения – допускат средно по 0.84 попадения на двубой.

В Разград за трети пъти през сезона ЦСКА-София инкасира попадение в първия четвърт час на мачовете. Повече голове тимът е инкасирал само в заключителните 15 минути на първото полувреме – 6.

Бруно хвърля срещу Черно море последните нови попълнения

Амос Юга ще изтърпи второ наказание от ДК към БФС. След последния есенен двубой – 1:0 срещу Левски, той бе санкциониран за получен червен картон. Сега ще пропусне една среща заради натрупани жълти картони.