Майко мила! Втородивизионни руснаци прегазиха Славия, Гошо Петков спаси двуцифрена загуба (ВИДЕО)

0
Снимка: kc-camapa.ru

Славия претърпя катастрофална загуба в първата си контрола в Турция. „Белите“ загубиха от втория във втория ешелон на Русия – Криля Советов (Самара) – с 1:6.

Криля Советов поведе в 25-ата минута. Зинковски остана сам срещу Светослав Вуцов и не сгреши за 0:1.

180 секунди по-късно руснаците удвоиха аванса си. След центриране в наказателното поле, Арни засече за 0:2.

В 32-ата минута тимът от Самара оформи класиката в резултата. Хади изведе Сергеев, който с удар по диагонала направи 0:3.просто насочи топката в обратния ъгъл на вратата за 0:3.

В последната минута на полувремето Славия намали изоставането си. Радослав Кирилов нахлу в наказателното поле с удар по земя направи 1:3.

В 51-ата минута Криля Советов възстанови аванса си от 3 попадения. Зинковски изпълни интересно дузпа, като вместо да стреля, чукна настрани към Сергеев. Последният пък без проблеми преодоля Георги Петков за 1:4.

240 секунди по-късно преднината на руснаците набъбна още. Георги Петков се сблъска с противников играч, след което топката спря в мрежата му, а заради скупчването на футболисти не стана ясно кой точно е автор на попадение. Тук обаче останаха сериозни съмнения за нарушение срещу родния страж.

В 63-ата минута бе оформено и крайното 1:6. Играч на руснаците засече със задна ножица, топката отиде на втора греда, където Егор Голенков от непосредствена близост не сгреши.

До края на мача само няколко блестящи изяви на Георги Петков предотвратиха по-тежка загуба, която можеше да стигне и до двуцифрено измерение.

СЛАВИЯ: Светослав Вуцов, Петър Патев, Емил Виячки, Костадин Велков, Филип Антовски, Ерол Дост, Петър Вуцов, Александър Златков, Радослав Кирилов, Емил Стоев, Калоян Кръстев;

КРИЛЯ СОВЕТОВ: Ломаев, Прищепа, Чернов, Горшков, Зеффан, Хади, Гацкан, Зинковски, Арни, Канунников, Сергеев