Марица с класика срещу Садово,Тимонов бележи от корнер!

0
55609194 2074152169298779 1858414481915248640 o 696x522
-
-

“Марица” победи с 3:0 “Садово” в мач от 23-ти кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група. Двубоят се игра в събота от 13 часа, на помощния терен “Ботев 1912” в Коматево поради наказание с лишаване от домакинство на тимът от Садово. “Жълто-сините” стигнаха заслужено до успеха, след като бяха далеч по-настойчивия тим, създадоха не малко голови положения и реализираха три. Символичните домакини рядко стигаха до стрелкови позиции, а като цяло играта се водеше предимно в тяхната половина и в централната зона на терена. И за тази среща отсъстваха доста футболисти от състава на “Марица”, заради контузии.
Срещата изгледа и треньорът на “Ботев” Николай Киров, който бивш треньор и състезател на “Марица”, а освен това е и юноша на “жълто-сините”. В 33-та минута Тимонов откри резултата с красив гол директно от корнер, до който се стигна след неразбирателство в отбраната на “Садово”. В 64-та минута Запрян Запрянов асистира на рожденикът Мирослав Радев, който отблизо засече за 0:2. Голът е първи за Радев в официална среща. При ситуацията стражът Стефан Стойчев получи контузия и бе заменен от Даниел Божков. В 71-та минута юношата Иван Мицев центрира от корнер, а Йордан Пейчинов засече на близката греда за 0:3. Междувременно 17-годишният Георги Иванов замени капитанът Костадин Дяков, записвайки дебют с екипа на родния си клуб. Иванов получи и капитанската лента при смяната за кураж.
Така “Марица” постигна заслужена победа, която идва тъкмо навреме след няколко несполучливи резултата. В другата ранна среща от кръга “Черноморец-1919” постигна убедителен успех с 5:0 над “Атлетик” (Куклен) в Бургас. На 6-ти април, от 17.00 часа, “Марица” приема на своя стадион “Борислав” (Първомай) в двубой от 24-ти кръг.