0
chernomoretz sozopol 100
-
-

Марица извоюва важна победа с 3:2 над Черноморец в Бургас. Жълто-сините стигнаха до успеха с много добра тактическа дисциплина, като тимът търпеливо изчакваше своите моменти в мача. Домакините могат да съжаляват, че не победиха, при това с разлика, след като пропуснаха една дузина положения пред противниковата врата.

„Акулите“ имаха пълен превес през първото полувреме, но така и не успяха да реализират някоя от многото си възможности.

В 40-ата минута пък Пламен Табаков откри резултата в полза на Марица. Той получи пас зад отбраната и насочи добре топката, реализирайки втория си гол през сезона.

Черноморец продължи доминацията си и през втората част, но Илия Николов се справяше с всичко до този момент.

В 69-ата минута Тодор Тимонов отправи силен и коварен удар от около 30 метра, който стражът на акулите изби. Запрян Запрянов посрещна топката с глава и удвои резултата.

В 76-ата минута Черноморец намали изоставането си чрез Жулиен Парушев и надеждите поне за точка се завърнаха.

Младият Милен Танчев обаче сложи точка на спора, след като с хубав, плътен удар по земя, от около 20 метра, направи 1:3 в 86-ата минута на мача.

Жулиен Парушев все пак се разписа за 2:3 , но за повече нямаше време.