cska etar rafael enrike
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София загуби последната си контролна среща преди подновяването на първенството. „Червените“ отстъпиха с 0:1 на Етър. Това бе и неофициален дебют на Любослав Пенев като старши треньор на столичани.

В 5-ата минута ЦСКА-София пропусна да поведе. Джеси проби мощно отдясно и намери Тиаго, който стреля, но защитник на Етър подложи крак точно пред вратаря Иванов. Рафаел Енрике получи шанс за добавка от 7-8 метра, но не улучи добре топката и я прати в аут.

120 секунди по-късно Венци Василев засече с глава центриране от корнер, ала топката мина на сантиметри до лявата греда.

Единственото попадение в мача падна в 34-ата минута. Флорент Боджадж засече пас отляво на Крум Стоянов за 0:1.

Само 5 минути по-късно Черниаускас с мъка изби изключително силен шут на Боджадж.

Минутка преди края на полувремето Крум Стоянов центрира, топката мина покрай вратаря и на далечната греда Младенов засече, но неточно.

120 секунди след началото на втората част Етър по чудо не удвои аванса си. Крум Стоянов пусна за Милчо Ангелов, който се отскубна от Николай Бодуров, остана сам срещу вратаря, но стреля право в него.

В 67-ата минута Милчо Ангелов засече центриране на Батрович, но Стипица прояви отличен рефлекс и изби в корнер. След неговото изпълнение, отново Милчо Ангелов стреля с глава, но Стипица пак спаси.

В 89-ата минута Етър пропусна нова отлична ситуация. Кольо Станев нанесе бомбен изстрел от движение, но Стипица някак успя да спаси.

ЦСКА-София: 30. Витаутас Черниаускас (46′ – Стипица) – 2. Стойчо Атанасов, 5. Николай Бодуров /к/ (66′ – Антов), 25. Стивън Перейра, 14. Ангел Лясков – 16. Жанио Бикел (46′ – Малинов), 6. Рубен Пинто (80′ – Борисов)- 8. Едвин Джеси (68′ – Смоленски), 20. Тиаго Родригес (80′ – Бауренски), 17. Енрике Рафаел (46′ – Жоржиньо) – 22. Али Соу (46′ – Мауридес);

Резерви: 1. Данте Стипица; 28. Никола Борисов, 26. Валентин Антов, 23. Йоан Бауренски, 15. Кристиян Малинов, 18. Мартин Смоленски, 7. Жоржиньо, 9. Мауридес

Етър: 1. Христо Иванов (66′ – Господинов) – 84. Здравко Илиев (80′ – Станев), 21. Венцислав Василев, 16. Пламен Гълъбов (46′ – Артюнин), 25. Крум Стоянов (80′ – Георгиев) – 17. Аласана Мане (46′ – Колев), 5. Георги Сърмов /к/, 8. Румен Руменов (70′ – Джамов) – 11. Даниел Младенов (46′ – Ангелов), 88. Флорент Боджадж (80′ – Петков), 10. Велко Батрович;

Резерви: 12. Анатолий Господинов; 15. Александър Георгиев, 9. Иван Петков, 70. Кольо Станев, 30. Илия Джамов, 22. Никола Колев, 73. Иван Стоянов, 7. Милчо Ангелов, 3. Артьом Артюнин