0
Снимка: Царско село
-
-

Царско село победи Локомотив (Сф) в мач от XII кръг на Първа лига. На стадиона на „царете“ воденият от Любослав Пенев тим се наложи с 2:0.

Локомотив имаше чудесна възможност да открие резултата след само 180 секунди игра. Александър Александров центрира отдясно. Илия Димитров засече добре с глава, но Янко Георгиев със страхотен рефлекс успя да спаси.

В 19-ата минута отново „железничарите“ можеха да поведат. Пинсон излезе сам срещу вратаря и стреля, но Янко Георгиев успя да избие в корнер.

В ответната атака Попадийн изведе в наказателното поле за Милчо Ангелов. Последният обаче си затвори ъгъла ударът му бе спасен от Любенов.

В 39-ата минута изстреля на Стеванович пред наказателното поле мина покрай вратата.

В 43-ата минута Йоргос Кацикас пресече остро центриране отляво, но можеше да си вкара автогол. Все пак топката премина до дясната греда, излизайки в корнер.

В 60-ата минута, след центриране от корнер и кратко разбъркване, Крачунов стреля по земя. Янко Георгиев обаче бе пласиран добре и улови сигурно.

5 минути по-късно Александър Александров нанесе плътен удар по земя от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче срещна лявата греда на Янко Георгиев и резултатът остана непроменен.

В 67-ата минута Царско село поведе. Сашо Александров центрира в наказателното поле. Милчо Ангелов продължи с глава. Васил Шопов пък от границата на вратарското поле засече за 1:0. Положението бе разгледано с ВАР заради съмнения за засада, но такава нямаше.

В 74-ата минута Локомотив по чудо не изравни. Божидар Кацаров получи на границата на наказателното поле и стреля чудесно от въздуха. Топката обаче разтресе напречната греда.

В ответната атака пък Царско село сложи точка на спора. Лукас Диас се възползва от неразбирателство между Крачунов и Орачев, излезе сам срещу вратаря и технично копна над него за 2:0.

В 79-ата минута мощен шут на Октавио от границата на наказателното поле профуча до дясната греда.

Веднага след това пък Луи Нганиони нахлу в наказателното поле на гостите и стреля по диагонала, но покрай лявата греда.

В 89-ата минута Царско село остана с човек по-малко. Никола Колев си изкара втори жълт и съответно червен картон. Любопитно е, че първото си официално предупреждение той получи само 2 минути по-рано.