0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец U15 спечели сребърните медали и купата на вицешампион на България в Елитната юношеска група до 15 години. Момчетата на Емилиян Петров получиха отличията си от председателя на Областния съвет на БФС в Разград Динчер Къров, след като разгромиха с 4:0 Ботев (Пловдив). Мачът от последния XXXII кръг на първенството, втора фаза, в първа група, се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли“.

Талантите на Лудогорец откриха в 6-та минута. Константин Димитров проби отдясно почти от аутлинията и върна по тревата около границата на наказателното поле за Мирон Асенов, чийто шут не остави шансове за вратаря на гостите. В 16-та минута Константин Димитров отново нахлу по крилото и центрира, а Християн Атанасов с глава засече за 2:0. Минута по-късно Румен Павлов прати с глава топката в горната греда, а Джанер Садетинов стигна първи до нея, за да отбележи за 3:0 . При този резултат дойде краят на първото полувреме.

През второто „орлите“ вкараха едно попадение. Реализира го Александър Андреев, след центриране от корнер на Симеон Шишков.

„Доволни сме, че завършихме подобаващо сезона. Второто място не ни удовлетворява, но все пак то е заслужена награда за труда, положен от момчетата през сезона. Амбицирани сме да работим и да се развиваме, за да може догодина да завоюваме златните медали“, коментира след края на срещата старши треньорът Емилиян Петров.