Лудогорец победи и Арда, титлата е много близо

ludogorets otborv
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец победи Арда с 2:0 и вече е съвсем близо до поредната си титла у нас. Гостите днес се държаха достойно, но орлите отново взеха своето. Тала или иначе хегемонията на Разград продължава.

Арда можеше да изненада Лудогорец още в 3-ата минута. Офор Чинонсо подаде към Борислав Цонев, който от границата на наказателното поле на Лудогорец отправи диагонален удар, но топката срещна напречната греда.

Десет минути по-късно Лъчезар Котев намери с много добър пас в наказателното поле на Лудогорец, Станислав Иванов, който стреля, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Серджио Падт. След това Борислав Цонев пропусна да вкара в опразнената врата.

В 15-ата минута Станислав Иванов проби и стреля, но право в ръцете на Серджио Падт.

Последва леко затишие в играта и на двата отбора. Постепенно Лудогорец започна да налага играта си и започна да атакува по-опасно и агресивно.

Руан Секо отправи удар от сериозна дистанция в 27-ата минута, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Господинов.

Две минути по-късно отново Секо подаде към Бърнард Текпетей, който отправи много опасен удар, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Господинов.

Лудогорец поведе с 1:0 срещу Арда Кърджали в 30-ата минута. Вездесъщият  Секо подаде към Рик Джонатан с много перспективен пас. Джонатан спринтира остро и центрира технично към Квадво Дуа, който  прецизно  насочи насочи топката  във вратата на Анатолий Господинов.

В 36-ата минута Георги Терзиев подаде  в наказателното поле на Арда на втора греда, където Якуб Пьотровски надскочи Деян Лозев. След това Милен Стоев изчисти топката голлинията. Бърнард Тепетей овладя топката и опита да стреля, но ударът му бе блокиран от Ебенезер Принц.

Лудогорец направи резултата 2:0 в 42-ата минута. Бърнард Текпетей изпълни тъч, с който намери Якуб Пьотровски в наказателното поле на Арда. Лъчезар Котев не успя да се противопостави на Пьотровски, който след това от малък ъгъл вкара топката във вратата на Господинов.

В първата минута на добавеното време на първата част, Рик Джонатан центрира от корнер в наказателното поле на Арда, където Якуб Пьотровски стреля, но Господинов успя да се намеси и да спаси.

Христо Митев влезе в игра на полувремето на мястото на Ебенезер Принц. Само след три минути игра той извърши нарушение срещу Бърнард Текпетей, който получи пас и изскачаше сам срещу Анатолий Господинов. Никола Попов маркира нарушението и първоначално показа жълт картон на защитника. Видео-асистент реферът Радослав Гидженов извика Попов да преразгледа ситуация, след което главният съдия промени първоначалното си решение и изгони Митев с директен червен картон.

В 55-ата минута Текпетей подаде на Квадво Дуа, който стреля, но встрани от левия страничен стълб.

Квадво Дуа подаде към Сон, който нахлу на скорост в наказателното поле на Арда в 67-ата минута, след което стреля от малък ъгъл, но Господинов се намеси и спаси.

Лудогорец направи много голям пропуск в 69-ата минута, когато Текпетей подаде към Рик Джонатан, който бе на отлична позиция и стреля, но в последния момент топката рикошира в крака на Деян Лозев и излезе в корнер. Секунди по-късно Педро Нареси стреля от дъгата на наказателното поле на Арда, но встрани от левия страничен стълб на вратата на гостите.

Зелените наложиха своята доминация и не допуснаха изненади до края на мача. Създадоха и  още положения, но резултатът остана 2:0. Така Лудогорец спечели с лекота двубоя и показа за пореден път, че разполага с най-добрия състав в първенството. Арда се опита да играе футбол, направиха добри атаки, но силите на момчетата от Кърджали стигнаха само за почетна загуба.

Нова трагедия! Млад футболист почина от инфаркт в Италия!