daniele orsato
Снимка: twitter
-
-

Италианският съдия Даниеле Орсато е определен да ръководи големия мач между Манчестър Сити и Реал Мадрид за трети път.Първият четвъртфинален мач завърши 3:3 на „Бернабеу“. Сега всичко ще се реши на „Етихад“ и УЕФА даде „юздите“ на изцяло италиански съдийски екип.

Орсато ще бъде рефер в сряда вечерта, а Чиро Карбоне и Алесандро Джалатини ще бъдат негови помощници, плюс Маурицио Мариани като четвърти съдия.Тъй като треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти е италианец, а Пеп Гуардиола също говори отлично италиански, не би трябвало да има затруднения при общуването по тъчлинията.

За ВАР ще отговоря Масимилиано Ирати, който ще е подпомаган от Паоло Валери.Орсато е 48-годишен рефер от Виченца, който наскоро ръководи плейофа за ЕВРО 2024 между Уелс и Полша, който стигна до дузпи.Той бе обявен за най-добър рефер на Световното първенство в Катар през 2022 г.Любопитното е, че това е третият път, в който Орсато ще бъде рефер на мачове между тези два клуба.

Той също така ръководи победата с 2:1 като гост за Манчестър Сити в осминафиналите през февруари 2020 г. и победата с 3:1 в продължението на Реал Мадрид в полуфиналния реванш през май 2022 г.

Нова трагедия! Млад футболист почина от инфаркт в Италия!