Лудогорец не се даде на Мидтиланд в Дания! Двама от лидерите на тима с контузии

0

Лудогорец и Мидтиланд завършиха наравно в първи мач от груповата фаза на Лига Европа. На собствения си стадион датчаните успяха да поведат още в 3-ата минута. До края на полувремето обаче „орлите“ върнаха попадението, а през втората част до ново се стигна и последният съдийски сигнал прозвуча при 1:1.

Неприятните новина за Лудогорец обаче не бяха малко. Освен че преди двубоя старши треньорът на тима – Валдас Дамбраускас – бе диагностициран с COVID-19, днес двама от лидерите на тима получиха травми. Кирил Десподов и Антон Недялков бяха принудително заменени, като все още няма яснота за състоянието им.

Мидтиланд започна ударно и поведе след по-малко от 180 секунди игра. Евандер центрира от дълбочина, а Исаксен засече неспасяемо с глава за 1:0.

В 8-ата минута Исаксен получи на ъгъла на вратарското поле, но стреля високо над напречната греда.

10 минути след това Сантана отправи мощен, но и неточен изстрел от дистанция.

В 38-ата минута Мидтиланд можеше да удвои аванса си. След центриране от корнер, Жуниньо засече с глава от вратарското поле. Топката обаче премина на сантиметри над напречната греда.

240 секунди по-късно Лудогорец изравни. Текпетей стреля извън наказателното поле, топката рикошира и се получи извеждащ пас към Десподов. Последният, останал сам срещу вратаря, не сгреши за 1:1.

В 65-ата минута домакините можеха да възстановят аванса си. Искасен проби отдясно и пусна на границата на вратарското. Там Систо засече от движение, но Кахлина изби, предотвратявайки сигурен гол.