Лудогорец изхвърча от ШЛ с втора загуба! Швиерчок изпорти дузпа, изгониха Моци (ВИДЕО)

0
ludogorets ferencvarosh qcek goralski 1
-
-

Лудогорец отпадна от Шампионска лига. „Орлите“ загубиха и домакинството си на Ференцварош, този път с 2:3. Така, след успех с 2:1 в първия мач, унгарците продължават напред с общ резултат 5:3, а в следващия кръг ще срещнат Валета. Родният шампион пък ще продължи в турнира Лига Европа.

Гостите можеше да шокират тима на Стойчо Стоев след само 60 секунди игра. След центриране от фаул, няколко футболиста се разминаха с топката в наказателното поле. Тя стигна до Кхаратин, който отблизо с глава я прати над вратата.

В 17-ата минута обаче Ференцварош поведе. След центриране от корнер, Кхаратин надскочи Джордан Икоко и с глава прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата за 0:1.

Лудогорец можеше да отговори светкавично, само 3 минути по-късно. Марселиньо стреля хубаво от фаул, но топката срещна дясната греда и излезе в аут.

В 21-ата минута унгарците удвоиха аванса си. Зубков пусна в наказателното поле към Шкварка, който с прецизен удар по диагонала направи 0:2.

В 24-ата минута Лудогорец върна едно попадение. След центриране от корнер, Георги Терзиев засече с глава за 1:2.

180 секунди по-късно Марселиньо отново имаше малшнас след изпълнение на фаул, като този път топката „облиза“ дясната греда.

В 29-ата минута Лудогорец пропусна златен шанс да изравни. Швиерчок беше задържан в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. Потърпевшият застана бялата точка, опита изпълнение тип „Паненка“, но вратарят изби отиващата под гредата му топка.

В началото на втората част Лудогорец изпълни заучено корнер, Жоржиньо стреля от границата на наказателното поле, но покрай дясната греда.

В 48-ата минута обаче Ференцварош сложи точка на спора. Нгуен нахлу в наказателното поле и нанесе удар по диагонала. Топката рикошира в тялото на Горалски и влетя в мрежата на Ренан за 1:3.

В 55-ата минута Недялков направи чудесен пробив отляво и намери в наказателното поле влезлият на полувремето Клаудиу Кешеру. Ударът на румънеца обаче беше избит от Дибуш.

В 69-ата минута „орлите“ намалиха изоставането си. Мавис Чибота центрира отляво, а Хайстер в опита си да изчисти прати топката в собствената си мрежа за 2:3.

След попадението родният шампион наложи масиран натиск и на три пъти можеше да стигне до изравнително попадение. Удар на Жоржиньо с глава не намери очертанията на вратата, а изстрел на Битон бе спасен от вратаря. Центриране от дясно пък за малко да влети в мрежата, но Дибуш успя да избие в корнер.

В 82-ата минута пък Лудогорец остана с човек по-малко на терена. Козмин Моци влезе с бутоните напред в тялото на съперников футболист, за което му бе показан директен червен картон.

Лудогорец: 33. Ренан, 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев, 10. Якуб Швиерчок, 13. Мавис Чибота, 17. Жоржиньо, 18. Светослав Дяков (к), 22. Икоко, 30. Козмин Моци, 44. Яцек Горалски, 84. Марселиньо

Ференцварош: 90. Дибуш, 7. Игнатенко, 8. Ловренчич (к), 11. Зубков, 14. Кхаратин, 25. Блажич, 26. Хайстер, 33. Двали, 50. Пришкин, 92. Шкварка, 93. Нгуен