Лудогорец и Славия вече имат един такъв мач в историята

0
ludogorets arena
Снимка: facebook.com/pfcludogorets1945

Лудогорец и Славия вече имат опит и спомени от отлагане на мач помежду си, заради зимни условия. Те са с почти седемгодишна давност.

Става дума за двубоя, в който Славия бе домакин и се игра на стадион „Васил Левски“. Той започна на 20 февруари и завърши на 21-и. На първата дата се играха само 12 минути, след което двубоят бе прекратен и бе доигран на следващия ден. Лудогорец победи с 2:0 с голове на Клаудиу Кешерю в 67-ата минута и Жуниньо Кишада в 76-ата, като и за двете попадения асистира Вандерсон.

Мачът се запомни и с размяната на реплики между президента на Славия Венцеслав Стефанов и изпълнителния директор на Лудогорец Ангел Петричев. Последният обвини „белите“ за лошата организация, като каза, че дори не са били готови да предоставят червени топки, с които да се играе на заснежения терен. Той добави, че времената на отправяне на заплахи за физическа саморазправа, каквито намекна, че е получил, са отминали./ „Мач Телеграф“