Локо Сф с много важна победа във Велико Търново, запрати Етър към Втора лига

danilo donchich (2)
Снимка: instagram.com/fclokomotivsofia
-
-

Локомотив София постигна много ценна победа с 2:1 при гостуването на Етър във Велико Търново от 23-ия кръг на Първа лига. Победата за „столичните железничари“ дойде с гол в 89-ата минута на Ивайло Найденов.

Димитър Митков стреля от границата на наказателното поле на Етър във 2-ата минута, но Мартин Величков се справи с опасността.

Етър отговори в петата минута – Георги Ангелов, стреля от дистанция, но Любенов успя да избие в корнер.

В 29-ата минута Етър бе много близо до това да поведе в резултата. Жан-Марк Тибуе с дълъг пас качи топката на главата на Мартин Моран, който уцели напречната гредата, а при добавката на Ловре Кнежевич Бруно Франко изчисти току пред голлинията.

В 38-ата минута Етър пропусна нова много добра възможност, като Иван Василев успя да отправи три изстрела към вратата на „столичните железничари“. При първия му удар Александър Любенов с една ръка изби топката в напречната греда, последва добавка от Василев, която стражът на Локомотив отрази с крак, а при третия опит на нападателя да намери целта Бруно Франко изчисти топката.

Локомотив София поведе с 1:0 в 53-ата минута. Красимир Милошев центрира от фал в наказателното поле на Етър, където Горка Ларутчеа заби топката в собствената си врата с глава.

В 65-ата минута Красимир Станоев видя, че Мартин Величков е излязъл доста напред и отправи изстрел зад центъра, но вратарят на Етър успя да се върне назад, за да чукне топката и да я прати в десния страничен стълб.

Етър успя да изравни резултата в 81-ата минута. Николай Янков пусна извеждащ пас към Иван Василев, който отправи диагонален изстрел, а топката се отклони в Гонсало Кардосо и стана неспасяема за Любенов.

Валентин Николов отправи много тежък удар в 87-ата минута, но Мартин Величков успя да се намеси и да спаси. След това Димитър Митков стигна до отбитата топка и стреля от малък ъгълм но Величков отново се намеси и изби в корнер.

Минута по-късно Красимир Станоев отправи много сериозен удар от дистанция, но Величков внимаваше и успя да избие.

Локомотив София отново поведе в резултата – 2:1 в 89-ата минута. Стив Траоре центрира в наказателното поле на Етър, където Ивайло Найеднов бе оставен непокрит и отблизо прати топката във вратата на Величков.

С тази победа Локомотив София се изкачва до десето място във временното класиране с 25 точки, а Етър е последен с 10.