Данило Дончич: Големи три точки за Локомотив София

0
danilo donchich (1)
Снимка: instagram.com/fclokomotivsofia

Старши треньорът на Локомотив София Данило Дончич определи, че победата над Етър с 2:1 са големи три точки за „столичните железничари“.

Един равностоен мач, в който и двата отбора се нуждаеха от точките. Искам да поздравя моите момчета за изключителната борба през всички 90 минути. Играхме много здраво и умно. Тактически надиграхме отбора на Етър“, сподели Дончич.

Знаехме, че те се нуждаят от точки и ще тръгнат напред. Те през първото полувреме имаха две много чисти положения. Хубавото е, че нашият вратар Сашо Любенов ги спаси. Второто полувреме със смените, които ги направихме не позволихме почти нито едно голово положения пред нашата врата. Играхме много умно, чакахме ги и ги дебнахме на контраатака. Всички сме щастливи, че от Велико Търново ще си тръгнем с трите големи точки“, добави треньорът на Локомотив София.

Всяка точка е важна в този момент от първенството. Има напрежение и това се вижда на терена.“

Не ни се получават нещата. Губим точки в къщи. Срещу Славия трябва да изиграем един добър мач у дома и да спечелим точки. Славия при Загорчич играе друг футбол. Надявам се да променим нещата и вкъщи да играем по-офанзивно, по-креативно и да вкарваме голове. Най-важното е да не получаваме елементарни голове“, каза още Дончич.

„За мен е най-важното, че имам доверието на ръководството. С футболистите имаме страхотно уважение.“