Локо Пд задава темпото за второто място, Димитър Илиев с шокиращ пропуск

0
-
-

Локомотив Пловдив се наложи с 2:0 при домакинството на Царско село от 23-ия кръг на Първа лига. И двата гола за успеха на „смърфовете“ отбеляза Георги Минчев. Локомотив Пловдив записа седма победа като домакин през сезона и остава без поражение на „Лаута“.

Тони Здравко дебютира със загуба начело на Царско село.

Локомотив Пловдив поведе с първия точен удар в мача. В 23-ата минута Димитър Илиев направи двойно подаване с Момчил Цветанов, който прокара топката между краката на Иван Бандаловски и Георги Минчев отблизо не пропусна да вкара в опразнената врата.

Димитър Илиев направи фрапантен пропуск в 33-ата минута. Джони Пласид подари топката на капитана на Локомотив Пловдив, който след това финтира вратаря на Царско село, но се забави с удара, което позволи на Луис Педро от голлинията да изчисти топката.

Локомотив Пловдив направи много сериозен пропуск в 38-ата минута, когато Димитър Илиев със страхотен пас намери Кристиан Илич, който стреля от движение, но над напречната греда в аут.

В 60-ата минута Димитър Илиев отне топката от Иван Бандаловски, но в наказателното поле на гостите бе затворен от Луис Педро. Илиев подаде към Парвиз Умарбаев, който стреля, но Пласид спаси. След това Момчил Цветанов стреля, топката срещна напречната греда, удари се в Георги Минчев и влезе, но имаше засада и попадението не беше зачетено.

Царско село направи фрапантен пропуск в 70-ата минута. Лесли Де Са центрира в наказателното поле на Локомотив, където Стефан Христов стреля, но Илко Пиргов успя да се намеси решаващо и да спаси.

Локомотив Пловдив поведе с 2:0 в 74-ата минута. След изпълнение на корнер се получи сериозно разбъркване в наказателното поле на гостите. Дейвид Малембана пробва да стреля с глава, но топката бе отклонена от Луис Педро. Тя обаче попадна право на главата на непокрития Георги Минчев, който от близо вкара втория си гол в мача.

Георги Минчев пропусна да оформи своя хеттрик в мача в 79-ата минута, но ударът му бе отразен от Джони Пласид.

Локомотив Пловдив е втори в класирането с 46 точки, а Царско село е девети с 25 точки.