Левски загуби от Лудогорец, изпусна третото място

0

Левски завърши сезона в Първа лига със загуба с 0:1 от шампиона Лудогорец. По този начин „сините“ загубиха третото място в класирането, тъй като бяха изпреварени от Ботев Пловдив, който в последния си двубой за сезона се наложи с 2:0 срещу Славия.

Лудогорец поведе в резултата в 28-ата минута. Кирил Десподов центрира от фал в наказателното поле на Левски, където Пиерос Сотириу скочи високо и засече с глава, но на пътя на топката застана футболист на „сините“. Последва добавка на Сисиньо, който прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Пламен Андреев.

В 34-ата минута Илиян Стефанов си освободи пространство за изстрел и стреля от границата на наказателното поле на Лудогорец, но Симон Слуга с върха на пръстите си успя да избие топката в ъглов удар.

В 67-ата минута Рик Джонатан проби отляво и навлезе в наказателното поле. Той стреля в близкия ъгъл, но след рикошет в крака на Ван дер Каап топката излезе в ъглов удар.

Лудогорец пропусна нов шанс да удвои преднината си в 72-ата минута. При атака отдясно Кирил Десподов беше намерен в наказателното поле. Първоначално той се подхлъзна, след което възстанови равновесие и стреля от чиста позиция. С фантастична намеса се отчете Ноан Сонко Сундберг, който направи безупречен шпагат.

Левски стигна до по-опасен удар по посока на вратата на Лудогорец в 75-ата минута, но все пак шутът на Хосе Кордоба не намери очертанията на вратата на Симон Слуга.

В 88-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Цунами засече топката с глава, но я изпрати над напречната греда.

В четвъртата минута на добавеното време на двубоя Цунами центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Преслав Бачев стреля с глава, но в ръцете на Симон Слуга.

След тази загуба Левски завърши четвърти с 52 точки, а Лудогорец първи със 79 точки.