Ботев Пловдив се окичи с бронзовите медали

0

Ботев Пловдив се окичи с бронзовите медали в Първа лига, след като се наложи с 2:1 при домакинството на Славия в последния мач за сезона. В същото време Левски загуби с 0:1 от Лудогорец и по този начин Ботев Пловдив завърши на трето място в крайното класиране.

В 13-ата минута Йон Бакеро отклони с глава към Кристиян Добрев, който технично прати топката във вратата на Славков. Крилото на „белите“ изобщо не отпразнува попадението си, тъй като е „юноша“ на „канарчетата“. В крайна сметка обаче голът не бе зачетен след проверката с ВАР заради засада.

Ботев Пловдив поведе с 1:0 в 53-ата минута. Джак Лейн стартира от центъра и надбяга Емил Виячки преди да прати топката неспасяемо във вратата на Светослав Вуцов.

Димитър Стоянов допусна груба грешка в 60-ата минута и подари топката на Тодор Неделев, който стреля встрани от вратата на Вуцов. Минути след това нова грешка на „белите“ подари топката на Неделев на центъра и той опита да прехвърли излезлия напред Вуцов, но стреля неточно.

В 66-ата минута Николай Минков удвои преднината на „канарчетата“. След изпълнение на тъч Неделев стреля от воле, изстрелът му бе блокиран от Людовик Соарес, но топката стигна до Николай Минков, който останал очи в очи с Вуцов, го преодоля за 2:0.

Десет минути по-късно се наложи Джеймс Етоо да чисти от голлинията след изстрел на Валентин Петров.

В 85-ата минута дебютиралият в мъжкия футбол Валентин Петров ознаменува дебюта си с гол, стреляйки от границата на наказателното поле.

След тази победа Ботев Пловдив завърши на трето място с 53 точки, а Славия – шести с 37 точки.