Левски удари Тузла за първа победа в Турция (ВИДЕО)

0
rikardinio
-
-

Левски победи Тузла Сити в контролна среща. На стадион „Kaya Palazzo“ в Белек „сините“ се наложиха с 2:0. Това бе първи успех за водения от Николай Костов отбор по време на предсезонната подготовка, след като загуби първите си две проверки.

Левски можеше да поведе в 15-ата минута. Уелтън центрира отляво. Фадига бе оставен непокрит на точката за изпълнение на дузпа и засече от въздуха, но Абдулахович успя да избие току пред голлинията.

Съперникът отговори 120 секунди по-късно, когато Хаджич не успя да се разпише от изгодна позиция.

В 22-ата минута Уелтън нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала, но покрай лявата греда.

60 секунди по-късно Левски поведе. Уелтън изведе в наказателното поле Цунами, който се пребори с противников защитник и пусна вдясно от себе си, където Рикардиньо засече в опразнената врата за 1:0.

В 28-ата минута Рикардиньо за втори път прати топката в мрежата на Тузла, но попадението бе отменено заради засада.

В 32-ата минута удар на Уелтън от наказателното поле рикошира във футболист на Тузла и топката мина малко над напречната греда, излизайки в корнер.

Малко след това Уелтън изведе Рикардиньо сам срещу вратаря, който обаче се хвърли в краката на нападателя и улови топката.

В 54-ата минута Масович стреля от въздуха, но покрай дясната греда.

180 секунди по-късно Левски удвои аванса си. Марин Петков нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Чолич и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият бе точен за 2:0.

В 67-ата минута „сините“ можеха да стигнат до трето попадение. Уелтън центрира отляво. Илиян Стефанов засече с глава пред вратарското поле, но топката профуча малко над напречната греда.

В 80-ата минута футболист на Тузла мина като на парад през няколко играчи на Левски, но ударът мина покрай дясната греда. Почти веднага след това пък гол на тима от Босна и Херцеговина бе отменен заради засада.

В последната минута шут на Илиян Стефанов бе избит от голлинията. В ответната атака пък втори гол на Тузла бе отменен заради засада.

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 22. Галчев, 5. Ван Дер Каап, 33. Кордоба, 6. Цунами, 37. Дарлан, 10. Митков, 97. Фадига, 7. Лима, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо

ТУЗЛА: 12. Абдулахович, 6. Сукилович, 4. Бихарач, 33. Ясаревич, 15. Ходжич, 30. Сусич, 5. Мирза, 10. М. Механович, 11. Пантелич, 9. Хаджич, 28. Масович.