Лудогорец направи много силен мач и победи Олимпия Любляна

0
ludogorets

Лудогорец постигна убедителна победа с 3:0 срещу Олимпия Любляна в контролна среща. Българският шампион изигра много силно първо полувреме.

Лудогорец откри резултата в 12-ата минута. Квадво Дуа и Кайо Видал направиха хубаво двойно подаване, а Дуа с мощен удар не остави шансове на вратаря на словенците.

Две минути по-късно Сон стреля от далечно разстояние, но ударът му с десния крак бе неточен.

Лудогорец удвои своята преднина в 31-ата минута. След прекрасно изпълнен пряк свободен удар Тодор Недлев вкара топката във вратата на Олимпия.

Три минути след това защитата на Лудогорец загуби концентранция и Раул Поро навлезе в пеналтерията, но ударът му с левия крак премина край лявата странична греда.

В 44-ата минута разградчани отбеляза трето попадение. Якуб Пьотровски напредна по десния фланг и центрира, Дуа пропусна топката, която попадна на крака на Текпетей и той не пропусна от границата на вратарското поле.

В продължението на първата част отборът на Георги Дерменджиев бе близо до четвърти гол. Аслак Фон Витри намери на отлична позиция Дуа, но той прати удара си в обсега на стража на Олимпия.

В 63-ата минута словенският отбор създаде хубава атака, но изстрел на играч на „драконите“ премина встрани от левия страничен стълб на вратата на Лудогорец.

В 81-ата минута Симон Слуга направи хубаво спасяване след коварно изпълнение от фал на футболист на словенския шампион.

Две минути след това Руан Круз бе изведен по прекрасен начин сам срещу вратаря на Олимпия, но не успя да преодолее стража на „драконите“.