Спортист Своге записа гръмка победа над дубъла на ЦСКА 1948

0
sportistsvoge cska1948
Спортист Своге записа гръмка победа като гост над дубъла на ЦСКА 1948 с 6:0.
Мачът започна с предимство на домакините. Първите 20 минути от срещата Ивайло Василев запази вратата си суха с няколко добри спасявания.
В 25-ата минута на мача първата по-сериозна атака за отбора на Спортист се превърна в гол. Мартин Сандов изведе на стрелкова позиция Христо Иванов, вратаря на домакините отрази удара в крака на свой съотборник и топката влезе в собствената му врата.
Две минути преди края на първата част Радослав Живков излезе очи в очи с вратаря на ЦСКА, но защитник го фаулира и съдията показа директен червен картон като остави домакините с 10 души на терена.
През втората част Спортист държеше изцяло нещата в свои ръце, въпреки че смени всичките си футболисти.
В 61-ата минута Мартин Кръстев центрира хубаво към Антон Иванов, той продължи с глава към Сайду Дембеле, който вкара за 2:0.
Две минути по-късно след неразбирателство в отбраната на домакините, топката попадна отново в краката на Дембеле, който преодоля противник и с прецизен удар покачи на 3:0.
В 78 минута Антон Иванов направи 4:0 след гол от дузпа.
Три  минути по-късно влезлият като резерва юношата на отбора Александър Асенов излезе на стрелкова позиция срещу вратаря, но той отрази удара му.
В 85-ата минута на мача съдията отсъди още една дузпа за Спортист, която бе реализирана от новото попълнение на отбора – Джонатан Н’Сонде (5:0).
В последната минута на мача след добро центриране отдясно Джонатан Н’Сонде засече топката на предната греда и я изпрати във вратата, за да оформи крайното 6:0.
Спортист: Ивайло Василев(46′ Иван Гошев); Георги Маджаров; Павлин Чиликов(70’Алекс Георгиев); Лионел Самба(46’Дилян Георгиев); Владимир Сиромахов(46’Мартин Кръстев); Мартин Сандов(46’Калоян Стефанов); Кристиян Бешев(46’Михаил Михов); Александър Бастунов(46’Сайду Дембеле); Христо Иванов(46’Владимир Семерджиев); Ариф Ферадов(46’Антон Иванов – 80’Александър Асенов); Радослав Живков(46’Джонатан Н’Сонде)