Левски удари северномакедонци и грабна трофей! Бари блести, Роналдо пак бележи, но „сините“ дадоха свидна жертва (ВИДЕО)

0
-
-

Левски спечели Купа „Георги Соколов“. Трофеят бе посветен на 80-годишнината от рождението на една от емблемите на клуба – нападателят Георги Соколов. Той бе завоюван от „сините“ след победа с 3:1 над северномакедонския Академия Пандев.

Левски започна силно и натисна своя съперник, което даде резултат още в 6-ата минута. „Сините“ организира скоростна атака. Уелтън проби отляво, нахлу в наказателното поле и даде остър успореден пас. Роналдо пък засече от границата на вратарското поле за 1:0. Това бе трето попадение за бразилеца, откакто акостира на „Герена“. В предишната контрола той вкара два гола за победата с 2:1 над Пирин (Бл).

Гостите отговориха с удар от наказателното поле на Велиновски, който обаче бе уловен сигурно от Михайлов.

В 9-ата минута „сините“ получиха неприятна новина. Ивелин Попов се контузи и бе принудително заменен от Билал Бари.

В 17-ата минута центриране отляво намери на добра позиция Никола Шарковски, който обаче не засече добре от въздуха и прати топката над вратата.

10 минути по-късно Левски можеше да удвои аванса си. Илиян Стефанов проби отлично отдясно и даде успореден пас. Уелтън засече от границата на вратарското поле, но топката срещна напречната греда.

В 34-ата минута обаче „сините“ стигнаха до второ попадение. Блажевич центрира отдясно. Билал Бари вдясно от точката за изпълнение на дузпа засече неспасяемо с глава за 2:0.

В 49-ата минута гостите можеха да намалят изоставането си. След центриране отляво, Мартин Гьоргиевски засече от близо с глава. Топката обаче профуча над малко над напречната греда.

„Сините“ отговориха в 54-ата минута с бърза контра, при която Митков изведе Уелтън. Бразилецът се отскубна сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. Топката рикошира отново в играча на Левски и излезе над горната греда.

Минутка по-късно Уелтън шутира много опасно от границата на наказателното поле. Топката обаче премина на сантиметри от лявата сглобка на вратата.

В 65-ата минута Марин Петков отправи силен удар от дистанция, който обаче попадна право във вратаря на Академия Пандев.

5 минути по-късно Левски оформи класиката в резултата. След центриране от корнер, Андриан Краев намери с глава във вратарското поле Билал Бари, който също с глава прати топката в мрежата, отбелязвайки второто си попадение в мача за 3:0.

В 82-ата минута Академия Пандев върна едно попадение. Сашко Пандев получи пас отдясно и от 7-8 метра не остави шанс за реакция на Пламен Андреев за 3:1.

Минутка по-късно отново Пандев стреля от ъгъла на вратарското поле, но този път „синият“ страж успя да избие в корнер.

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 21. Анте Блажевич, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 30. Филип Кръстев, 7. Георги Миланов, 18. Роналдо, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтън, 10. Ивелин Попов

Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 34. Александър Божилов, 39. Денис Динев, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков

АКАДЕМИЯ ПАНДЕВ: 12. Марио Йовановски, 15. Душан Йокович, 4. Диме Димов, 3. Коста Манев, 30. Никола Шарковски, 28. Мартин Гьоргиевски, 11. Оусман Маронг, 23. Боян Димовски, 21. Димитър Митровски, 10. Кристиян Велиновски, 9. Марко Гьоргиевски

Резерви: 92. Филип Купанов, 1. Марко Алчевски, 16. Давид Бошевски, 6. Спасе Терзиев, 20. Зоран Ивановски, 22. Горан Томовски, 31. Амос Дадет, 8. Иле Донов, 99. Ване Кръстевски, 17. Джеймс Амасихоху, 19. Сашко Пандев, 7. Димитър Трайков, 14. Кире Стоянов, 2. Мирче Стоилов, 5. Томче Илиев