0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогороце завърши със загуба от 0 на 3   контролата си с унгарския гранд Ференцварош. Това бе поредна контрола на българския шампион зад граница.

Българският шампион влезе добре в проверката и осъществи отлична атака след само 67 секунди игра. Тя бе завършена от Текпетей, който шутира от 15-16 метра в аут. В 13-ата минута отново крилото на „орлите“ отправи удар, този път от фал, но покрай вратата.

В 20-ата минута и унгарският шампион застраши вратата на Лудогорец след шут на Токмак под ъгъл, който Слуга изби в корнер. След неговото изпълнение последва сериозно меле и няколко изстрела на играчи от унгарския тим, но те се спираха в краката на състезатели от българската отбрана, която в крайна сметка изчисти топката в предни позиции.

Най-чистото положение до този момент пропиля Текпетей. Той получи великолепен извеждащ пас в 26-ата минута, но не успя да вкара очи в очи с Дибус, шутирайки в аут. Десет минути по-късно Слуга спаси удар от фал. Последва контраатака, при която двама футболисти на Лудогорец се озоваха срещу един защитник, но не комбинираха по най-добрия начин и не се възползваха от сериозния шанс.

Към края на полувремето двата отбора си размениха по една голова атака. Първо разградчани като по чудо не откриха резултата след пробив и подаване на Карничник отдясно към Тиаго, който стреля от упор, но Дибус отрази. Последва блестящо спасяване и на Слуга, който предотврати попадение в своята врата справяйки се с Траоре, озовал се очи в очи с него.

Шест минути след началото на втората част Слуга още веднъж прояви невероятен рефлекс, тъй като изби удар на Траоре от 5-6 метра.

По-добрата игра на унгарците след почивката даде резултат в 55-ата минута, когато резервата Маркиньос откри резултата. Бившият играч на Ботев (Пловдив) се възполза от колебливата игра на „орлите“ в отбрана и необезспокояван прониза Слуга с удар от 7-8 метра.

В 62-ата минута вратарят на Лудогорец изби опасен удар с глава на играч от Ференцварош, който насочи топката под напречната греда.

В 78-та минута унгарците изтърваха страхотно положение, но Слуга бе на ниво. Две минути по-късно обаче Ференцмарош вкара втори гол след бърза атака и попадение на Уинго.

В 84-та минута вратарят Слуга бе сменен от четвъртата резерва на българския шампион Хабил.

В последната минута отново Уинго вкара трети гол за Ференцварош и направи загубата на Лудогорец сериозна.