0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-
-

ЦСКА 1948 продължава с победната си серия под ръководството на Любослав Пенев. След като се наложиха последователно над Спартак (Варна), Пирин (Благоевград) и Локомотив (Пловдив), сега „армейците“ стигнах и до успех над Локомотив (София) с 3:0.

В 9-ата минута можеше да се стигне до много куриозен автогол във вратата на ЦСКА 1948. Реян Даскалов върна топката остро към Генадий Ганев, но за негова радост кълбото профуча на сантиметри от левия страничен стълб.

В средата на първото полувреме „червените“ създадоха най-чистата ситуация в мача. Реян Даскалов засече с глава центриране отляво и добре насочи топката, но Дамянов се разтегна максимално и изби в ъглов удар.

В 36-ата минута ЦСКА 1948 поведе. Марио Топузов даде успореден пас отляво, а Мики Орачев засече злощастно в собствената си врата за 1:0.

В 44-ата минута ЦСКА 1948 удвои аванса си. След центриране в наказателното поле, Алекс Колев засече неспасяемо с глава за 2:0.

В началото на втората част новото попълнение на Локо (Сф) – Карлос Франса – прати кълбото в мрежата на „червените. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Малко след като измина час игра Стоян Стоичков реализира трети гол за „червените“. Младокът се отличи със страхотна индивидуална класа, справяйки се с няколко играчи на „железничарите“, след което с точен изстрел преодоля Александър Любнов.

В 61-ата минута ЦСКА 1948 оформи класиката в резултата. Стоян Стоичков преодоля няколко съперникови футболисти, след което не остави шансове на вратаря Александър Любенов за 3:0.

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 4. Ангел Лясков, 24. Лазар Марин (К), 2. Джонатан Перейра, 22. Реян Даскалов, 58. Октавио, 6. Карлос Охене, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 9. Aлександър Колев

Локомотив София: 1. Дамян Дамянов, 22. Ивайло Найденов, 15. Лука Иванов, 33. Алан Диас, 4. Мики Орачев, 8. Симеон Славчев, 44. Божидар Кацаров, 10. Валентин Николов, 11. Карлос Франса, Християн Чипев, 45. Димитър Митков