Левски си оправи головата разлика извън „Герена“! Бари остава „синият“ маратонец

0

Вратарят на Левски Николай Михайлов продължава да се представя на висота този сезон и вече в цели 11 мача в Първа лига е със суха мрежа. Капитанът на сините не допусна гол и при гостуването на Пирин в неделя, спечелено с 3:0 от столичани.

Илиян Стефанов реализира общо три гола в два поредни двубоя за Левски. Халфът бе точен и срещу Локомотив София, когато донесе успеха с 1:0 на „Герена“.

Сините за първи път през годината реализираха три попадения. Успехът срещу орлетата с 3:0 си остава и най-изразителният за сините от началото на сезона. Столичани записаха победа със същия резултат и при домакинството си на благоевградчани на 23 октомври 2021 година.

Сините вече са с положителна голова разлика при реализираните попадения извън „Герена“. С трите гола в Благоевград тимът на Станимир Стоилов вече има цифрово изражение – 15 за вкараните голове и 14 за допуснатите такива.

За втори път от началото на сезона Левски вкара гол в първите 15 минути от срещите. Срещу Пирин го стори Уелтън с гол в четвъртата минута, а преди това Гьоко Зайков в 6-ата минута при успеха над Ботев Пловдив с 2:0 на стадион „Георги Аспарухов“.

Билал Бари си остава маратонецът за Левски от началото на сезона. Нападателят е бил на терена във всичките 25 мача, в които реализира шест попадения и направи още две асистенции./ „Тема спорт“