Чутовна драма под Околчица: Ботев (Вр) удари Славия в 96-ата минута с фамозен гол (ВИДЕО)

0
-
-

Ботев (Враца) победи Славия в драматичен мач от последния кръг на редовния сезон в Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица домакините стигнаха до успех с 2:1 в 6-ата минута на продължението на мача.

120 секунди след първия съдийски сигнал Юлиан Ненов стреля опасно от дъгата пред наказателното поле, но топката мина встрани от целта.

В 10-ата минута Ненов шутира по диагонала, но топката срещна напречната греда. Последва добавка от футболист на Ботев, която срещна лакътя на Димитър Стоянов. Ситуацията беше разгледана от ВАР, след което се прецени, че няма основания за отсъждане на дузпа.

Славия отговори с удар на Иван Минчев, преминал на сантиметри от гредата.

Ботев поведе в 21-ата минута. Юлиан Ненов получи пас от дълбочина, справи се с Людовик Соарес и с изстрел по диагонала прати топката покрай Николай Кръстев за 1:0.

В 41-ата минута Славия можеше да изравни. Лек удар на Бакеро тупна в неравностите пред Костов и топката мина между краката му. Същите неравности обаче спряха кълбото и то бе уловено от стража на домакините.

Минута по-късно Радослав Кирилов стреля много опасно от наказателното поле, но Красимир Костов със страхотна намеса успя да избие. В ситуацията бе отсъдена и засада.

След равностойни начални минути на втората част, Ботев можеше да удвои аванса си. След центриране отдясно, Антонио Георгиев засече атрактивно със странична ножица. Топката обаче премина малко над напречната греда.

Славия изравни в 69-ата минута. След центриране от корнер, Гьоко Зайков засече с глава от вратарското поле за 1:1.

240 секунди по-късно Борислав Цонев шутира от границата на наказателното поле мощно, но и неточно.

В 6-ата минута на даденото продължение Ботев стигна до победата. След изстреля от фал, топката се отклони от стената и отиде до дъгата пред наказателното поле. Там Виктор Василев стреля от въздуха, кълбото се отклони в дясната греда и влетя в мрежата за крайното 2:1.