Левски направи шоу в Червен бряг и се класира за осминафиналите на Купата на България

0
-
-

Левски се наложи с категоричното 4:1 при гостуването на Партизан Червен бряг в мач от 1/16-финалите на Купата на България. „Сините“ срещнаха известни затруднения през първото полувреме, но през втората част изцяло контролираха нещата на терена.

Първият удар към една от двете врати дойде в 5-ата минута. Стивън Петков стреля от границата на наказателното поле, но доста неточно.

В 10-ата минута Стивън Петков нахлу в наказателното поле и стреля силно към долния ляв ъгъл. Вратарят на гостите обаче успя да избие с крак в корнер.

В 16-ата минута Валери Божинов изведе Марин Петков сам срещу вратаря. В ситуацията обаче бе маркирана несъществуваща засада.

10 минути по-късно Стивън Петков и Божинов направиха хубаво двойно пред наказателното поле на домакините. Първият нанесе удар, който обаче попадна право във вратаря.

В 34-ата минута Партизан шокира Левски с първата си атака в мача. Петьо Петков проби отдясно, стигна до аутлинията и върна към точката за изпълнение на дузпа. Там напълно необезпокояван Милен Иванов засече в долния десен ъгъл на Николай Кръстев за 1:0.

Левски отговори светкавично и 120 секунди по-късно изравни. Здравко Димитров проби отляво и пусна успореден пас. Валери Божинов пък безпроблемно засече от границата на вратарското поле за 1:1.

В 42-ата минута Левски осъществи пълен обрат с прекрасен гол. Валери Божинов проби хубаво и пусна вляво към Здравко Димитров. Младежкият национал преодоля съперник и стреля мощно по диагонала. Топката се чукна в горната греда и влетя в мрежата за 2:1.

Партизан организира много добра атака по десния фланг в 50-ата минута. След комбинация между Любомир Иванов и Анегел Русев, последният центрира по земя в наказателното поле, но защитата на „сините“ се справи и изчисти.

Георги Александров стреля с глава след центриране от корнер в наказателното поле на Партизан в 62-ата минута, но Станислав Антонов спаси.

Минута по-късно Здравко Димитров пусна към Мартин Петков, който беше сам срещу Станислав Антонов, но вратарят отново спаси.

Патрик-Габриел Галчев проби по десния фланг в 64-ата минута, след което центрира в наказателното поле на Партизан, където Станислав Антонов остави топката и Петьо Петков си отбеляза автогол, а Левски поведе с 3:1.

Георги Александров можеше да вкара гол в 73-ата минута, но топката срещна десния стълб. След това топката попадна в Тома Даске, който стрел,я но Веселин Ганчев спаси.

Партизан можеше да върне интригата в мача в 82-ата минута, когато след удар на Любомир Иванов стреля, но топката се спря в десния стълб на вратата на Николай Кръстев.

Левски вкара четвърти гол в 84-ата минута, когато Тома Даске подаде към Марин Петков, който центрира в наказателното поле на домакините, където Мартин Петков стреля с глава и вкара топката в левия ъгъл на вратата на Ганчев.

В добавеното време на срещата Тома Даске подаде към Мартин Петков, който стреля от границата на наказателното поле на Партизан, но встрани от левия стълб на вратата на Веселин Ганчев.

Така Левски победи с 4:1 Партизан в Червен бряг и се класира за осминафиналната фаза на Купата на България.