1
bez ime 16
-
-

Левски допусна първа грешна стъпка в официални мачове под ръководството на Петър Хубчев. „Сините“ не успяха да победят като гости Етър. Двубоят пред пълните трибуни на стадион „Ивайло“ завърши при 0:0. Поне 5000 от зрителите пък бяха фенове на столичния гранд.

Левски можеше да поведе в 11-ата минута. Райнов изведе чудесно от ляво Горанов. Защитникът влезе в наказателното поле центрира чудесно към Станислав Иванов. Христо Иванов обаче плонжира и изби с младока, от когото топката излезе в аут.

В 19-ата минута Мариани центрира от корнер, Райнов засече с глава, но над вратата.

В 24-ата минута Здравко Димитров нахлу в наказателното поле, топката стигна до Станислав Иванов, който върна към точката за дузпа на Мариани. Швейцарецът засече от движение, но слабо и право във вратаря.

Секунди по-късно отново Мариани можеше да се разпише. Халфът стреля мощно от дистанция, но топката профуча до дясната греда.

В 42-ата минута Даниел Младенов мина между двама от Левски и стреля, но встрани от вратата.

В ответната атака Левски по чудо не поведе. Здравко Димитров проби отляво, влезе в наказателното поле и пусна чудесно към Мариани. Последният обаче не успя да засече добре на 3-4 метра пред голлинията и топката бе изчистена.

Секунди след началото на втората част Етър организира хубава атака, завършила с неточен удар на Апостолов.

Веднага след тази ситуация, двубоят бе прекъснат за 6 минути. Причина за това стана димната завеса, дошла от пирошоуто на феновете на Левски.

В 54-ата минута Мариани центрира от корнер, Каргас засече с глава, но над вратата.

Веднага след това „сините“ привърженици спретнаха и красива заря. Тези от фракцията „Ултрас Левски“ пък запалиха своите факли.

В 70-ата минута Левски пропусна страхотна възможност за гол. Влезлият секунди по-рано Дени Алар пусна наляво към Горанов. Защитникът напредна до наказателното поле и центрира към австриеца, който засече от непосредствена близост, от въздуха. Вратарят на Етър – Христо Иванов, обаче с изумителен рефлекс спаси.

В 74-ата минута Мариани центрира от корнер, Рейш засече с глава, но неточно.

В 81-ата минута реферите допуснаха първата си сериозна грешка. Мазурек изведе чудесно Горанов, който остана сам срещу вратаря. Страничният арбитър обаче неправилно маркира засда.